Чи повинні отримувати надбавки та премії чиновники під час війни? Опитування на вулицях Вінниці

• Війна стала своєрідним маркером порядності для усього українського суспільства. Від початку повномасштабного вторгнення, більшість українців не жалкуючи віддали та продовжують відавати свої заробітки та заощадження на підтримку наших військових, переселенців, лікарів.

Тим часом існують і загальні бюджети зібрані з наших податків, це бюджет країни та місцеві бюджети громад.

Ці відомості завжди були незручними для висвітлення представниками влади, а після початку повномасштабої війни і закриття відомостей в реєстрах електронних декларацій і поготів.

Ми розпочали це дослідження з Вінницької обласної та Вінницької міської ради, з однією метою: дати можливість платниками податків – мешканцям Вінницької області – побачити і проконтролювати як витрачаються їх податки під час війни.

Інформацію від органів місцевого самоврядування які розташовані у Вінниці ми, хоча й не з першого разу, отримали. І то, лише завдяки тому, що зробили наше листування з чиновниками публічним і залучили до процесу громадські організації.

Під час висвітлення інформації про премії і зарплати обласного керівництва та керівництва міської ради обласного центру, ми почали отримувати інформацію з інших ОТГ Вінниччини.

Щоб дізнатись яка ситуація насправді ситуація з надбавками та преміями чиновників під час війни редакція Vinnytsia Press Point в конгломерації з ГО «Центр соціально-політичного моніторингу «Вектор» почали загальний моніторинг використання бюджетних коштів у всіх громадах нашої області.

Для визначення суспільної думки також провели відеоопитування вінничан «Як ви ставитесь до отримання надбавок та премій чиновниками під час війни?»

Частина опитаних вінничан ставляться до надбавок та премій чиновникам позитивно, мовляв якщо роблять багато роботи і навантаження збільшилось то потрібно винагородити. А інша частина каже, що паски на час війни мають затягнути всі і чиновники також.

Є й такі, що не цікавляться цим питанням взагалі, або не хочуть висловити свою позицію.

Частину нерепрезентативної вибірки відеоопитування пропонуємо вашій увазі та чекаємо коментарів з вашою думкою.

Попередня публікаціяУ Вінниці навчають людей, які готові опікуватись дитиною-сиротою чи дитиною, позбавленою батьківського піклування
Наступна публікаціяУ Вінниці розпочали досудове розслідування повідомлення про замінування шкіл