Вінниця в трійці українських міст де запрацювали кризові кімнати для постраждалих від домашнього насильства

Вінниця стала одним із міст, яке долучилося до проєкту «Міста, вільні від домашнього насильства», який реалізовується у партнерстві із Представництвом Фонду ООН у галузі народонаселення (UNFPA) в Україні. В рамках проєкту уже з’явилися кризові кімнати в трьох містах: у Вінниці, Києві та Харкові.

Днями, представники фонду ООН у галузі народонаселення зустрілися із заступницею Вінницького міського голови Галиною Якубович та обговорили умови подальшої співпраці. Також відвідали денний центр соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства.

«Ми раді вас сьогодні бачити у нашому місті. Хочу подякувати вам за те, що ви нас навчаєте, показуєте нам курс, як правильно рухатися у напрямку запобігання насильства в сім’ї. На жаль, це актуальна тема, яка раніше замовчувалася. Зараз ми бачимо, що це питання актуальне, і треба працювати в цьому напрямку, щоб допомагати людям, які знаходяться в таких складних обставинах. Ми маємо навчитися працювати не тільки з потерпілими, а й з кривдником», – відзначила заступниця міського голови Галина Якубович.

Упродовж травня – грудня 2020 року у Вінниці в рамках проєкту «Міста, вільні від домашнього насильства», були проведені навчальні заходи для осіб, відповідальних за виконання заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, підготували муніципальних профільних експертів та надали підтримку для розбудови мережі спеціалізованих послуг для постраждалих осіб та інше.

«Хочу привітати громаду Вінниці з тим, що наразі у місті Вінниці стали доступні нові послуги денного центру для постраждалих від домашнього насильства. Це те місце, до якого може прийти будь-яка людина, яка постраждала від домашнього насильства або просто цікавиться цими питаннями і хоче отримати консультацію та довгострокову комплексну допомогу. Денний центр – є місцем, де постраждалі можуть отримати весь спектр необхідних послуг. Він лише нещодавно запрацював у Вінниці, але вже є навчені фахівці, і всі необхідні умови, аби мешканці громади змогли отримати якісні послуги. Друга послуга кризових кімнат – це певне безпечне місце. Суть його в тому, що в будь-яку пору доби місто надає можливість безпечного перебування в нормальних побутових умовах. Облаштування відповідає усім необхідним умовам та стандартам», – зауважив регіональний координатор фонду ООН у галузі народонаселення, керівник проєкту міста вільні від насильства Костянтин Бойчук.

Як зазначив Костянтин Бойчук, усі міста, які співпрацюють з фондом ООН у галузі народонаселення в рамках програми «Міста, вільні від домашнього насильства», активно рухаються, щоб розбудовувати мережу для постраждалих від домашнього насильства. Послуга кризових кімнат – достатньо нова послуга для України та лише три міста в Україні надають такі послуги: Харків, Київ та Вінниця https://www.vmr.gov.ua/Lists/CityNews/ShowNews.aspx?ID=7761.

«Хочу подякувати міському голові Сергію Моргунову, адже міста, де є зміни, розвиваються на чолі з сильним лідером. Інакше зміни ніколи не робляться», – додав Костянтин Бойчук.

Як зазначила директорка Вінницького міського центру соціальних служб Наталія Добровольська, співпрацю із представниками фонду ООН у галузі народонаселення планують продовжити й надалі, адже вона була корисною і продуктивною.

Довідка:

Вінничани, які потребують допомоги, і постраждали від домашнього насильства, можуть звернутися до мобільних бригад соціально-психологічної допомоги. Контакти: м. Вінниця, вул. Соборна,50 тел.: (0432)67-04-60, 093-900-15-60, 098-900-15-60.

Возможно, это изображение (2 человека, люди сидят, в помещении и офис)

Возможно, это изображение (1 человек, цветок и в помещении)

Попередня публікаціяДоріжки в центральному парку Вінниці посипали кавою
Наступна публікаціяДепутатська фракція “Слуга народу” у Вінницькій облраді закликає Верховну Раду прийняти закон про місцевий референдум

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Введіть текст коментаря!
Введіть своє ім'я