Home Відео Карантинне онлайн інтерв’ю до Всесвітнього дня поширення інформації про аутизм, 2 квітня

Карантинне онлайн інтерв’ю до Всесвітнього дня поширення інформації про аутизм, 2 квітня

0
Карантинне онлайн інтерв’ю до Всесвітнього дня поширення інформації про аутизм, 2 квітня

2 квітня – Міжнародний день поширення інформації про аутизм. Вперше з 2013 року у Вінниці не буде соціальних акцій, але долучаємось онлайн… Сьогодні ми поспілкувались онлайн з, головою правління Вінницького обласного осередку Всеукраїнської громадської організації “Українська спілка осіб з інвалідністю”, регіональною директоркою Спеціальної Олімпіади України, референткою Апарату Урядового уповноваженого з прав осіб з інвалідністю, Лесею Самойленко. Вийшло дуже інформативне інтерв’ю про те які нові програми та ініціативи впроваджуються в Україні, про пілотні проекти які працюють в тестовому режимі у Вінниці та напрацювання які уже є і успішно працюють. Отже, більше дивіться у відео:


Регіональна директорка Спеціальної Олімпіади України, референтка Апарату Урядового уповноваженого з прав осіб з інвалідністю, Леся Самойленко.

«Так сталося, що це особливий день для нашої родини..
Щоб я хотіла сказати сьогодні батькам дітей з аутизмом? Мабуть те щоб я хотіла колись почути… Ви впораєтесь із всіма викликами!!! Чи важко буде? Так, буде дуже важко, будуть моменти відчаю, але не піддавайтесь, Ви маєте право плакати та переживати, але ніколи не здавайтесь! Я Вас дуже прошу! Якщо працювати із дитиною, не дивлячись на те, що інколи здається, що нічого не вдається, прогрес обов’язково буде!
Чарівних таблеток немає! Аутизм ліками не лікується (хоча важливо зрозуміти чи не має супутніх фізіологічних медичних проблем, які в разі наявності потрібно разом з лікарями вирішувати) …
Обов’язкові щоденні заняття з фахівцями і вдома, віра в дитину, любов, прийняття такою як вона є, і праця з дитиною… Дуже багато праці!!!
Потрібно бути готовим, що цей шлях дуже не простий та тернистий, з перемогами та поразками …
Якщо буде потрібна допомога, просіть про неї, не соромтесь…. знайте, що Ви не одні!!!! Нас дуже багато!
Ми повинні стати єдиною силою, яка в разі необхідності виграватиме будь яку боротьбу за права наших дітей! Телефонуйте чи пишіть якщо є запитання, наша родина завжди відкрита до спілкування та для того щоб відповісти на певні запитання, на які зможемо….
А ще хочу сказати своєму синові, якого дуже люблю, що ти є повноцінною особистістю, молодий хлопець, якого поважаю та робитиму все, щоб у тебе було майбутнє…. і те, що в 15 років ти зовсім інший, розмовляєш картинками та жестами, маєш інше сприйняття світу та сенсорні перевантаження, це нічого не змінює! Інший – не значить гірший….»

Більше про те що таке інклюзія дивіться у відео:

Щоб нагадати які заходи зазвичай проводяться у Всесвітній День інформування про аутизм, ми підготували відео:

Довідково: Всесвітній день розповсюдження інформації про аутизм — дата, запроваджена рішенням Генеральної Асамблеї ООН від 18 грудня 2007 року (Резолюція № 62/139). Відзначається щорічно — 2 квітня. Резолюція прийнята з метою привернення світової уваги до дітей та дорослих, які мають аутизм.