Вінницькі медики отримали перший з двадцяти апарат ШВЛ. Фото

Сьогодні, 2 березня, до Вінницької міської клінічної лікарні №1 передали 2000 медичних масок, 170 захисних щитків, 80 захисних костюмів, чотири обприскувачі, 40 літрів дезінфектора «Полідез», а також препарати-антибіотики «Азицин» та «Лефлок». Чергова партія благодійної допомоги передана благодійним фондом «Подільська громада» в рамках ініціативи Сергія Моргунова та Володимира Гройсмана – «СтопВірус». Крім того, сьогодні заклад отримав й апарат ШВЛ, який замовило місто. Це перший з 20-ти апаратів, що мають бути придбані додатково до 50-ти наявних, за кошти міського бюджету, які були виділені на позачерговій сесії, повідомляє Вінницька міська рада.

Питання забезпечення медичних установ засобами захисту зараз найважливіші, адже щодня в Україні зростає кількість хворих на коронавірус. Вінницька міська клінічна лікарня №1 визначена базовою для лікування дорослих пацієнтів, хворих на COVID-19. Тому, саме тут медичний персонал потребує в першу чергу засобів індивідуального захисту. Фонд «СтопВірус» уже не вперше надає різні засоби захисту медикам цього закладу, в якому, станом на сьогодні, перебуває уже 18 вінничан з підтвердженим діагнозом COVID-19.

«Сьогодні ми передаємо три види щитків, костюми біозахисту. Розчин, який ми привезли, – це концентрат, його можна розбавити. А також антибіотики, які зараз не дуже легко знайти. Нам дуже пощастило із соціально відповідальним бізнесом, адже щитки нам віддали майже по собівартості. Ми намагаємося шукати, що у нас роблять на місці, аби дуже довго не чекати на поставки», – розповіла голова правління ФГ «Подільська громада» Олена Данілова.

Директор Вінницької МКЛ №1 Костянтин Ліваковський зазначає, що наразі засобів захисту потребують уже не тільки працівники інфекційного відділення, а й інших. Також сьогодні отримали апарат ШВЛ, який уже встановили в одному із боксів. Наразі в лікарні розгорнуто 81 ліжко для прийому пацієнтів.

«Засоби, які ми сьогодні отримали, дуже необхідні. Адже з забезпеченням засобів індивідуального захисту є певні проблеми. Фактично, ми одягаємо наш персонал «з коліс». Вчора отримали 20 пошитих костюмів – одягнули. Сьогодні очікуємо ще сорок. Вже почали одягати персонал не тільки інфекційного відділення, а й реанімаційного, приймального відділень, неврологію, пульмонологію, тобто намагаємось захистити весь персонал, враховуючи, що ми зорієнтовані зараз на прийом хворих з COVID-19. Отриманий новий апарат ШВЛ уже встановили, підключили до кисневої магістралі, перевірили і зараз по одному вчимо лікарів-реаніматологів на ньому працювати», – каже Костянтин Ліваковський.

Вінницькі фабрики пошиють костюми для медиків

Вінницький міський голова Сергій Моргунов під час передачі засобів захисту для медиків відзначив, що наразі є проблема із закупівлею необхідного медичного обладнання. Постачальники часто змінюють ціни в процесі перемовин. Також він розповів, що мерія зараз працює із підприємствами ПРАТ «Володарка» та ПАТ «Поділля» по пошиттю костюмів індивідуального захисту для медичного персоналу.

«Надійшов перший апарат ШВЛ з тих, що ми замовили. Ми розуміємо, що у всьому світі є проблема з обладнанням і конкуренція дуже велика. Звісно, постачальники зараз більше орієнтуються на тих, хто купує за готівкові кошти. Ми виділили 48 млн грн з бюджету громади на додаткове обладнання, медикаменти і засоби захисту, але це бюджетні кошти, і ми не можемо витрачати їх так, як пропонують постачальники. Наступні апарати ШВЛ очікуються уже 4 квітня, потім ще три на 14 та 20 квітня. Остання поставка у нас має бути 31 квітня. Так само ціна коливається із засобами індивідуального захисту – ціни різко збільшують. Завдяки волонтерам та ініціативі «СтопВірус», завдяки усім вінничанам, які долучаються, ми можемо з «коліс» щось знаходити і передавати в ті чи інші лікарні. В першу чергу, це медичні заклади вторинної ланки, «первинка» і питання сьогодні є по швидкій медичній допомозі, куди зараз почали надходити централізовані поставки. Але потреба дуже велика. Ми вже домовились з нашими вінницькими підприємствами по пошиттю костюмів. Їх потужності – 150-200 в день. А потреба у нас по всій медичній галузі близько 50 000 штук. Поки у нас немає піку захворюваності, ми маємо час забезпечити лікарні на кілька тижнів. І першочергово – це базова клінічна лікарня №1», – каже Сергій Моргунов.

Також міський голова зазначив, що в останні роки розвиток медицини у Вінниці був у пріоритеті. У різних лікарнях міста проводилась ремонтні роботи та оновлювалось обладнання.

«Останні кілька років ми чимало приділяли уваги саме вторинній ланці, так само як і первинці. Наприклад, у цій лікарні ми зробили сучасне реанімаційне відділення, також підготовлені по інших лікарнях. Перший місцевий протокол по лікуванню коронавірусу також був розроблений у Вінниці, це знову ж таки завдяки нашим лікарям та науковцям з медичного університету. Викликів є багато, але важливо мати чіткий план і без паніки рухатися вперед. Впровадження карантинних заходів у місті також нам дало можливість краще підготуватися до боротьби з коронавірусом», – відзначив Сергій Моргунов.

Усі вінничани можуть долучитися до благодійного збору коштів на потреби медичної галузі. Щодня ФГ «Подільська громада» на своїй сторінці у фейсбуці https://u.to/78fkFw

 повідомляє, скільки коштів зібрано і хто їх перерахував.

Рахунки для внесків:
Благодійна організація Благодійний фонд «Подільська громада»,
Код ЄДРПОУ 35904183,
UA103026890000026003055353304
ВIННИЦЬКА ФIЛIЯ АТ КБ «ПРИВАТБАНК» (з поміткою: «Безповоротна фінансова пожертва в рамках ТФ “Спецфонд СтопВірус”.)
Або
р/р UA263204780000002600202188653 в АБ «Укргазбанк» (з поміткою: «Безповоротна фінансова пожертва в рамках ТФ “Спецфонд СтопВірус”.)

Попередня публікаціяКарантинне онлайн інтерв’ю до Всесвітнього дня поширення інформації про аутизм, 2 квітня
Наступна публікаціяНа Вінниччині збільшилась кількість захворюваних на COVID-19