У виставковій залі Вінницького літературно-меморіального музею Михайла Коцюбинського відбулася презентація виставкового проєкту «Коцюбинський очима штучного інтелекту», створеного музеєм Коцюбинського спільно з українським письменником, дизайнером і волонтером Мартином Якубом.

Проєкт організовано на честь 160-річчя від дня народження Михайла Коцюбинського в рамках заходів «2024. Рік Коцюбинського».

Організатори мистецького проєкту розповіли, що ідея полягала у створенні неіснуючих світлин Михайла Коцюбинського на основі його спогадів. Це стало можливим завдяки використанню штучного інтелекту, який останнім часом стає все популярнішим і якіснішим.

Лариса Кравченко, директорка музею Коцюбинського, розповіла, що співпраця з Мартином Якубом розпочалася у березні.

“У сучасному світі, де технології швидко розвиваються, таке мистецтво є важливим інструментом для збереження історичної пам’яті та культурної ідентичності. Для цієї серії робіт ми надали спогади самого Михайла Коцюбинського, а також згадки з його листування з дружиною та друзями. Наприклад, у нас не було фотографії, де Коцюбинський у вишиванці, але завдяки штучному інтелекту та архівним джерелам ми тепер її маємо”, – додала Лариса Кравченко.

Мартин Якуб зазначив, що при створенні робіт надихався вінницьким періодом життя письменника.

“Вивчаючи його біографію, я довго працював над тим, щоб передати не лише зовнішність Коцюбинського, а й його характер. Ці світлини дозволяють зануритися в історію, побачити та відчути моменти, які формували його як митця і людину. Виставка у музеї Коцюбинського у Вінниці є не просто показом робіт, а й своєрідним містком між минулим та сучасністю, що допомагає зберегти нашу культурну спадщину для майбутніх поколінь. Сподіваюся, що відвідувачі знайдуть для себе щось нове та надихаюче, і це спонукатиме їх до глибшого вивчення української літератури та історії”, – підкреслив Мартин Якуб.

Виставка у музеї Коцюбинського триватиме до 22 липня.

Попередня публікаціяРятувальники Вінниччини ліквідували 11 пожеж за минулу добу
Наступна публікаціяУдар окупантами по дитячій лікарні «Охматдит» був цілеспрямованим — правоохоронці