Українські правоохоронці вважають, що по дитячій лікарні «Охматдит» у Києві влучила російська ракета Х-101, вражаючи “саме ту ціль, на яку була запрограмована”.

Про це ввечері 8 липня повідомило Радіо Свобода, посилаючись на джерело в правоохоронних органах.

«На відео видно ракету, яка за формою та пропорціями повністю відповідає крилатій ракеті. Це підтверджують наявність двох крил у нижній частині корпусу та трьох рулів керування ззаду, що характерно для ракети Х-101. Також на відео видно двигун, розташований зовні корпусу, що є характерною ознакою цієї ракети», – зазначають фахівці.

Експерти також стверджують, що ціллю атаки була саме дитяча лікарня, а не інший об’єкт.

«Перед ударом ракета Х-101 робить запрограмовану “гірку” для збільшення кута атаки, що видно на відео. Вона рухається по запланованій траєкторії без ознак пошкодження засобами ППО, що свідчить про те, що вразила саме ту ціль, на яку була запрограмована», – наголошує джерело Радіо Свобода в правоохоронних органах.

Експерти додають, що висновок про використання ракети Х-101 підтверджується даними з місця влучання.

Раніше судові експерти Міністерства юстиції України, на основі відеоматеріалів та залишків ракети з місця події, дійшли попереднього висновку, що лікарню «Охматдит» у центрі Києва вразила російська ракета Х-101.

Попередня публікаціяУ Вінниці презентували виставку «Коцюбинський очима штучного інтелекту»
Наступна публікаціяСьогодні у Вінниці тепла та ясна погода