На базі Муніципального  притулку вже кілька днів діє пункт, який розгорнули волонтери міжнародної організації «4 лапи». Саме їхні ветеринарні лікарі проводять безкоштовну стерилізацію і тим тваринкам, які приносять люди самостійно.Стерилізують тварин в спеціально облаштованих операційних на території притулку.

«Найбільша проблема – це цуценята, які з’являються здебільшого через безвідповідальність людей. Їх просто викидають на вулицю, і не завжди гуманно. Така ж проблема і з кішками. Одна впродовж двох років може народити понад сотню кошенят», – розповідає директорка КП «Вінницязеленбуд» Тетяна Прибиш.

Операцію проводять професійні ветеринари під загальним наркозом, який не шкодить тваринці. Адже використовують безпечні, якісні та сертифіковані препарати та сучасні методи, що зменшує період реабілітації. Сама операція триває близько 15 хвилин.

Після стерилізації на тваринку одягають спеціальний бандаж. На вусі кішкам роблять маркування, а песикам чіпляють кліпсу.

«У Вінниці з такою ініціативою ми вже не перший рік поспіль. Місто до цього проводило чималу роботу зі зменшення популяції чотирилапих безхатьків. Ми помітили, що їх кількість зменшилась, і Вінницю можна ставити за приклад. За чотири дні роботи цього разу ми простерилізували понад пів сотні тварин. З понеділка по четвер – оперуємо собак. В п’ятницю – котів, також у цей день люди можуть самі привозити тварин, яких вони знайшли на вулиці», – каже лікар ветеринарної медицини ТОВ  «4 лапи Україна», Дмитро Чернецький.

Поки тваринка під наркозом, їй роблять обов’язкове щеплення від сказу. Адже тварини-безхатьки можуть бути переносниками небезпечних для життя людей хвороб, таких як сказ чи лептоспіроз, зазначають працівники Муніципального притулку.

Попередня публікаціяЧому кава з апельсиновим соком така популярна
Наступна публікаціяУ Вінниці відбудеться вікенд «Територія SUN: Відновлення»