Сьогодні, 25 квітня, попри мінливу погоду, учасники проєкту «Місця сили України – Вінниччина», восьмого пленеру «Кращий художник / The best artist» 2024  виїхали творити до Козятинської громади.

Натхнення черпали у екскурсіях від місцевих гідів та краєзнавців, які їм провели, як у Козятині, так і Сестринівці в музеї Михайла Грушевського.

Різноманіття форм та кольорів природи Вінниччини надихає митців протягом усього пленеру. За ці дні вони встигли побувати в багатьох локаціях «Місцях сили» нашого краю. Насолодились неймовірними краєвидами Печери, черпали натхнення в загадковій історії «Вервольфа», побували в музеї видатного хірурга Миколи Пирогова, побачили різноманітний Козятин та природно незабутню Сестринівку.

Херсонська художниця Катерина Білетіна приїхала на пленер з донькою Варварою, яка навчається на художника. Мисткиня каже, що вже складається мистецька династія.

«Дуже подобається Вінниччина, звичайно є таке враження, що це місце сили українське, бо вона така в центрі країни знаходиться.

Чудова організація цього пленеру, дуже цікаві ми відвідали місця і в саму таку мальовничу, як на мене, пору року навесні. І це дуже вдала була думка, просто зараз його провести», – каже Катерина Білетіна.

В Сестринівці вона побачила поле кульбабок і це сонячне диво підкорило художницю, тож на полотні народилось просякнуте світлом і кольором зображення місцини.

Володимир Сандюк, художник з Івано-Франківська розповідає, що також має коріння на Вінниччині, але все життя живе на Прикарпатті.

«Вінниччина, як хтось сказав з мудрих і великих, це серце України. Вся історія прокотилася цими землями. Родюча земля, красиві люди, ну і звичайно можна сказати, кожне місце це місце сили.

Я чотири роки тому був перший раз на цьому пленері «Кращий Художник», який організовує Володимир Козюк і залишились найкращі спогади, враження і цього року коли отримав запрошення, я з радістю згодився приїхати сюди», – розповідає Володимир Сандюк.

Пленер проводиться за підтримки керівника ОВА Вінниччини Сергія Борзова.

Ініціатор проєкту «Кращий художник / The best artist» 2024 «Місця сили України (Вінниччина)»: народний художник України, Володимир Козюк та засновник Благодійного Фонду Український Альянс Микола Філонов.

Головні організатори: Олександр Домбровський, Микола Філонов та Сергій Кудлаєнко.

Генеральні партнери: БФ «МХП-Громаді», ГО «Ми-Вінничани», громадська організація «Кращий художник, громадська організація «У серці з Україною».

  

До теми: Місця сили України – Вінниччина. Стартував восьмий пленер «Кращий художник»

До теми: Місця Сили України – Вінниччина. Ставка Гітлера “Вервольф”

Попередня публікаціяЧи вручатимуть повістки військовозобов’язаним за кордоном
Наступна публікаціяУ Вінниці сьогодні дощова погода