Українські територіальні центри комплектування і соціальної підтримки (ТЦК СП) за кордоном не будуть діяти, і вручення повісток чоловікам за кордоном вважається малоймовірним.
Про це оголосив у програмі Радіо Свобода Дмитро Лазуткін, речник Міністерства оборони України.
Протягом 60 днів українські чоловіки призовного віку, як в Україні, так і за кордоном, матимуть можливість оновити свої військові дані.
“ТЦК за кордоном не будуть діяти. Міністерство оборони не може коментувати дії Міністерства закордонних справ. Вручення повісток за кордоном виглядає дуже малоймовірним”, — зазначив він.
Речник Міноборони пояснив, що після набрання чинності нового закону про мобілізацію українським чоловікам призовного віку, протягом 60 днів буде можливість оновити їх військові дані, включаючи через електронний кабінет.
На уточнене питання щодо того, чи потрібно чоловікам, які знаходяться за кордоном, повертатися в Україну для оновлення своїх даних, Лазуткін відповів:
«Не обов’язково повертатися в Україну, але якщо людина бажає захищати Батьківщину, долучитися до Збройних Сил, то, очевидно, варто прибути до України… Для тих, хто перебуває за кордоном, буде можливість це зробити (оновити військові дані – прим. ред.) у консульських установах, а також через електронний кабінет».
Речник Міноборони стверджує, що нині робляться всі можливі зусилля, щоб електронний кабінет, через який можна буде оновити дані, запрацював у червні.
«Зараз проводиться всебічна робота, щоб така можливість існувала… Електронний кабінет перебуває на етапі активної розробки. Я практично щодня спілкуюся з фахівцями, які займаються цим. Існують деякі технічні та кібербезпекові питання. Процес йде, до нього залучені компетентні спеціалісти. Планується, що все запрацює в червні (електронний кабінет – прим. ред.), і можна буде завантажити туди свою інформацію, також інформація буде автоматично залучатися з державних реєстрів. Таким чином, сервіс стане зручнішим для більшої кількості громадян, які звикли користуватися смартфонами, ноутбуками, планшетами», – додав Дмитро Лазуткін.
За його словами, можливість проходження військово-лікарської комісії через електронний кабінет не передбачається. Але впровадження електронного кабінету дозволить здійснювати якісний облік військовозобов’язаних.