На Вінниччині в селі Гранів “ініціативна група” планує провести збори мешканців, що можуть стати несанкціонованим мітингом з антиукраїнськими гаслами. Інформація про це надійшла від джерел у правоохоронних органах, йдеться в матеріалі УНН.

Гранів належить до Краснопільської територіальної громади в Гайсинському районі Вінницької області. Ініціативна група з’явилася з нічого і планує 19 квітня провести збори біля сільради. Здавалося б, їхня мета – обговорити бюджет та дії депутатів, а також вимагати відкликання окремих депутатів і скликання позачергової сесії.

Але є підозра, що ці збори можуть бути злісно маніпульовані для проросійських дій. Серед організаторів виділяється колишній сільський голова Граніва Віктор Боднюк, який, після втрати посади сільського голови, все ще прагне повернутися до влади. І колотнечу в громаді він зчиняє не вперше.

Не зупиняє місцевого екс-чиновника і воєнний стан.

Ця інформація підтверджується головою ініціативної групи Андрієм Грабовим.

“Коли Боднюк дізнався, що ми будемо збиратися, то сам подзвонив. Підказав, з чого нам починати”, –  повідомив Андрій Грабовий в коментарі УНН.

Жителі Граніва називають Боднюка місцевим впливовим феодалом, якому все підкоряється, і це має під собою підстави. Колишній сільський голова насправді є власником фермерського господарства “Боднюк”, хоча формально воно зареєстроване на ім’я його дружини та доньки, і був втягнутий у розгляд численних кримінальних справ.

Боднюка підозрювали у захопленні майна одного з місцевих сільськогосподарських підприємств, ухиленні від сплати податків у великому масштабі та завданні матеріальної шкоди державі, а також у побитті рибалок на місцевому озері та вбивстві двох собак.

Особливо збентежив цинізм останнього випадку. Боднюк особисто, на своєму автомобілі, заїхав до одного з дворів у селі і, використовуючи рушницю з глушником, вистрілив у двох собак, які належали 15-річному хлопцеві, без якогось виправдання.

Попри те, що ці справи так і не дійшли до логічного завершення, як ствержують ЗМІ, Боднюк має надійну “підтримку” в особі правоохоронця з великим стажем, що є чинним начальником Відділу поліції №3 ГУ НП у Вінницькій області, а також у вигляді його сина Максима Боднюка.

Цікаво, що сам Максим Боднюк також з’явився в інциденті на озері. Хоча він стверджував, що був присутній на місці, але не втручався в конфлікт. Однак свідки тверджують, що саме молодший Боднюк був тим, хто жорстоко побив одного з рибалок.

У 2023 році громада Свято-Миколаївського храму остаточно прийняла рішення перейти до Православної церкви України і оформила всі необхідні документи. Однак, прихильники Московського патріархату захопили храм і не дозволили парафіянам ПЦУ потрапити туди.

Підтримав любителів “руського міра” та московської церкви і Віктор Боднюк.

Віктор Боднюк, за інформацією ЗМІ, був пов’язаний з ювелірною аферою у B2B Jewelry. Крім того, він відомий своєю пристрастю до різноманітних нагород і відзнак. Його зв’язок з депутатом Вінницької обласної ради від партії “Батьківщина” Геннадієм Мазуром також відзначається в журналістських розслідуваннях, де політик згадується як один з архітекторів ювелірної піраміди.

Також Боднюка пов’язують з “Партією Регіонів”. За інформацією ЗМІ, він користувався прихильністю заступника голови МВС часів Януковича Віктора Ратушняка, що мав зв’язки з бізнесом ексголови Граніва. Ратушняк, своєю чергою, підозрюється у причетності до розстрілів на Майдані та наразі уникає слідства.

Жителі Граніва твердять, що Боднюк регулярно спілкувався з Світланою Сікорською, дружиною ексрегіонала і колишнього голови Гайсинської РДА та районної ради Степана Сікорського. Яку затримали за звинуваченням у передачі інформації ворогу щодо розташування військових об’єктів та руху військових ешелонів.

Для Віктора Боднюка, з його сумнівним минулим та політичними зв’язками, навіть звичайні сільські збори можуть стати інструментом для задоволення політичних амбіцій, навіть якщо для цього доведеться підтримувати кремлівську пропаганду.

Попередня публікаціяЯк приготувати солоденькі м’ятні пряники без яєць та молочних продуктів
Наступна публікаціяПоховання, виплати та допомога, які алгоритми діють на Вінниччині для родин полеглих захисників