Вінницька обласна прокуратура прийняла активні кроки для забезпечення захисту цінного об’єкта культурної спадщини – Церкви Різдва Богородиці в місті Іллінцях.
Рішенням Вінницького окружного адміністративного суду було задоволено позов, Немирівської окружної прокуратури до релігійної громади, про укладання охоронного договору на цей історичний об’єкт, повідомили в пресслужбі Вінницької обласної прокуратури.
Ця церква, збудована у 1773 році, є однією з небагатьох збережених дерев’яних церков, які до наших днів збереглися в нашому регіоні. У 1991 році вона була визнана об’єктом культурної спадщини місцевого значення, а у 2017 році була занесена до Державного реєстру нерухомих пам’яток України.
Попри цей статус, релігійна громада, яка отримала право колективної власності на цю церкву, не уклала охоронний договір з відповідним органом, порушивши закон про охорону культурної спадщини. Прокуратура, враховуючи це, ініціювала судовий процес для забезпечення виконання закону.
Після набуття рішенням законної сили прокуратура буде контролювати його реальне виконання.