Служба безпеки викрила на Вінниччині, ще одного ворожого агітатора і блокувала його протиправну діяльність в інформаційному просторі.
Про це повідомив речник СБУ Вінниччини Денис ЗАКАБЛУК.
Досудовим розслідуванням встановлено, що ним виявився мешканець Вінницького району, колишній радянський військовий. Навіть після початку повномасштабного вторгнення зловмисник відкрито поширював на власній сторінці у забороненій російській соцмережі матеріали антиукраїнського змісту.
Через вірність ворожій пропаганді, у своїх публікаціях фігурант захоплювався «доблестю» військовослужбовців рф, які протистоять «націоналістам» та прийшли звільнити Україну від «бандерівців». Зокрема, він поширював брехливі дописи про те, що окупанти нібито не вчиняли на території України жодних військових злочинів, а всі повідомлення про це є вигадкою.
Крім того, агітатор також активно постив публікації, що українські військові «чинять звірства» щодо мирного населення.
Деструктивний контент фігурант брав зі сторінок «популярних» пропагандистських груп у російській соцмережі. Втім співробітники СБУ викрили ворожого пропагандиста і припинили його антиукраїнську агітацію.
Ініційовані спецслужбою експертизи підтвердили протиправний характер вказаних матеріалів.
На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили прибічнику кремлівської пропаганди про підозру за ч. 2 ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії РФ проти України, глорифікація її учасників) Кримінального кодексу України.
Заходи із викриття проводили співробітники СБУ у Вінницькій області за процесуального керівництва обласної прокуратури.
“За процесуального керівництва Вінницької обласної прокуратури жителю Липовецької міської громади Вінниччини повідомлено про підозру у поширенні матеріалів, у яких міститься виправдовування, заперечення збройної агресії російської федерації проти України, розпочатої у 2014 році, а також глорифікація осіб, які здійснювали цю агресію (ч. 2 ст. 436-2 КК України).
За даними слідства, підозрюваний тривалий час вів персональну сторінку у російській соціальній мережі «Одноклассники», яку після повномасштабного вторгнення росії на територію України почав використовувати для публічного висловлення своєї проросійської позиції.
Чоловік масово поширював дописи із російських пабліків, в яких чеченські бойовики представлялися як визволителі, а українське військово-політичне керівництво таким, що вигадує «массовые убийства» свого населення.
Натомість очільник держави-агресорки владімір путін представлявся «человеком большой смелости», який виступив проти «сил зла» та «единого мирового правительства».
Поширені підозрюваним ворожі ідеологічні матеріали були доступні великій аудиторії користувачів соцмережі.
За такий злочин передбачено покарання до 5 років позбавлення волі”, – повідомили в прокуратурі Вінницької області.
![](https://presspoint.in.ua/wp-content/uploads/2024/02/5-1-1-1024x682.jpg)
![](https://presspoint.in.ua/wp-content/uploads/2024/02/4-2-1024x682.jpg)
![](https://presspoint.in.ua/wp-content/uploads/2024/02/3-1-1-1024x682.jpg)
![](https://presspoint.in.ua/wp-content/uploads/2024/02/2-3-1024x682.jpg)