Музей Вінниці запрошує усіх бажаючих відвідати презентацію книги «Вінницьке намісництво (деканат) Русько-Католицької Церкви у XVIII ст.: дослідження, публікація актів візитацій». Захід відбудеться 23 січня у приміщенні Музею Вінниці (вулиця Симона Петлюри, 15-А). Початок о 15:00. Вхід вільний.
Про це повідомляє Вінницька міська рада.
Це двотомна праця, написана провідним науковим співробітником закладу Арсеном Зінченком у співавторстві із заступником директора Державного архіву Вінницької області, кандидатом історичних наук Олександром Петренком.
«Перший том присвячений історії Вінницького унійного деканату, тобто адміністративного округу у структурі греко-католицької церкви XVIII століття. Дослідження охоплює історії парохій і церков, які входили до Вінницького деканату, біографії священників, особливості їхнього правового статусу тощо. Другий том цієї праці складається з актів візитацій парохій Вінницького деканату за 1720-1790 роки», – повідомили у Музеї Вінниці.
Історики уточнюють, що візитаціями називали практики ревізії та інспекції церковного майна. «Відповідно акти візитацій парохій Вінницького деканату дають змогу дізнатися більше про матеріальну сторону діяльності тогочасних унійних церков. У книзі подано як оригінальний текст польською мовою, так і переклад українською», – зазначили у Музеї Вінниці.