Електронний кабінет військовозобов’язаного планують запустити у другому кварталі (квітень-червень) 2024 року.
Про це повідомила заступниця міністра оборони України Катерина Черногоренко в ефірі національного телемарафону.
За її словами, щойно закон про цифровий реєстр набуде чинності, Міноборони зможе розпочати практичну роботу.
«І у другому кварталі зможемо надати такий функціонал», – сказала Чорногоренко.
Вона зазначила, що в кабінеті буде можливість оновити дані без відвідування ТЦК.Після чого працівники центру зможуть їх використовувати у своїй роботі.
Заступниця міністра також зазначила, що дані в реєстрі «Оберіг» уже верифіковано.
«Ми верифікували дані й трансформували паперові дані в цифрові. Усунули дублі, неактуальну інформацію, яка була в реєстрі. І зараз покращуємо роботу ТЦК, щоб не було додаткових зайвих відправлених повісток, щоб не було нецільового повідомлення військовозобов’язаних прибути в ТЦК тощо», – зазначила вона.
Щодо впровадження електронних повісток, Чорногоренко зазначила, що розглядатиметься під час обговорення законопроєкту про мобілізацію
«Повістки – це питання, яке розглядатиметься в межах так званого мобілізаційного закону», – заявила чиновниця.
25 грудня 2023 року Кабмін зареєстрував законопроєкт, який передбачає внесення змін до процесів мобілізації, військового обліку та проходження військової служби.
4 січня комітет Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки розпочав роботу над законопроєктом. Були питання до норм майже на всіх 73 сторінках документа, заявив секретар комітету Костенко.
11 січня нардепи мали розглянути у першому читанні законопроєкт про мобілізацію з урахуванням рекомендацій оборонного комітету. Однак на закритому засіданні погоджувальної ради та нараді з військовим командуванням було вирішено повернути законопроєкт на доопрацювання уряду. Потім уряд відкликав його.
Міністр оборони Умєров повідомив, що його відомство вже підготувало нову редакцію з урахуванням усіх пропозицій.