Кабінет військовозобов’язаних запрацює після квітня 2024

  Електронний кабінет військовозобов’язаного планують запустити у другому кварталі (квітень-червень) 2024 року. 

  Про це повідомила заступниця міністра оборони України Катерина Черногоренко в ефірі національного телемарафону.

  За її словами, щойно закон про цифровий реєстр набуде чинності, Міноборони зможе розпочати практичну роботу.

  «І у другому кварталі зможемо надати такий функціонал», – сказала Чорногоренко.

  Вона зазначила, що в кабінеті буде можливість оновити дані без відвідування ТЦК.Після чого працівники центру зможуть їх використовувати у своїй роботі.

  Заступниця міністра також зазначила, що дані в реєстрі «Оберіг» уже верифіковано.

  «Ми верифікували дані й трансформували паперові дані в цифрові. Усунули дублі, неактуальну інформацію, яка була в реєстрі. І зараз покращуємо роботу ТЦК, щоб не було додаткових зайвих відправлених повісток, щоб не було нецільового повідомлення військовозобов’язаних прибути в ТЦК тощо», – зазначила вона.

  Щодо впровадження електронних повісток, Чорногоренко зазначила, що розглядатиметься під час обговорення законопроєкту про мобілізацію

  «Повістки – це питання, яке розглядатиметься в межах так званого мобілізаційного закону», – заявила чиновниця.

  25 грудня 2023 року Кабмін зареєстрував законопроєкт, який передбачає внесення змін до процесів мобілізації, військового обліку та проходження військової служби.

  4 січня комітет Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки розпочав роботу над законопроєктом. Були питання до норм майже на всіх 73 сторінках документа, заявив секретар комітету Костенко.

  11 січня нардепи мали розглянути у першому читанні законопроєкт про мобілізацію з урахуванням рекомендацій оборонного комітету. Однак на закритому засіданні погоджувальної ради та нараді з військовим командуванням було вирішено повернути законопроєкт на доопрацювання уряду. Потім уряд відкликав його.

  Міністр оборони Умєров повідомив, що його відомство вже підготувало нову редакцію з урахуванням усіх пропозицій.

  Попередня публікаціяЯким має бути «ідеальний» пуховик та які фасони вже не в тренді
  Наступна публікація«Вінницьке намісництво (деканат) Русько-Католицької Церкви у XVIII ст»: у музеї Вінниці відбудеться презентація книги