Home Здоров'я МСЕК, ВЛК, рапорти та необхідні довідки: У Вінниці презентували посібник «Варто знати» для поранених військових

МСЕК, ВЛК, рапорти та необхідні довідки: У Вінниці презентували посібник «Варто знати» для поранених військових

0
МСЕК, ВЛК, рапорти та необхідні довідки: У Вінниці презентували посібник «Варто знати» для поранених військових

Сьогодні, 14 листопада, у Вінниці було представлено посібник дорожню карту “Варто знати” для поранених військовослужбовців, які отримали поранення внаслідок бойових дій. Мета цього посібника – надання допомоги військовим під час лікування та після нього.

Марія Довжик, директорка “Ветеранського простору”, розповідає, що посібник спрямований на інформування поранених військовослужбовців щодо можливостей та порядку проходження військово-лікарської комісії, а також необхідних документів під час лікування та реабілітації.

“”Ветеранський простір” проводив групові консультації в лікувальних закладах міста, де лікуються учасники бойових дій. Захід включав інформацію про хід лікування та військово-лікарську комісію. Важливою частиною були індивідуальні консультації для маломобільних поранених”, – розповідає пані Марія.

Марія Довжик підкреслює, що групові заходи спрямовані на інформування поранених військових про їхні права. Завдячуючи груповим та індивідуальним консультаціям, понад 200 поранених отримали необхідну інформацію, яка лягла в основу посібника.

Посібник містить роз’яснення важливих питань з посиланням на нормативно-правові акти. Юристка “Ветеранського простору” Ірина Білоус пояснює, що матеріали охоплюють такі теми, як:

  • ВЛК,
  • алгоритм оформлення довідки про обставини травми,
  • МСЕК,
  • грошові виплати,
  • протезування.

На презентації була присутня начальниця департаменту соціальної політики ВМР Валентина Войткова, яка відзначила корисність та необхідність посібника для поранених військових.

Посібник буде розповсюджуватися безкоштовно та стане доступним на сайті “Ветеранського простору”. Наразі на сайті доступний посібник для військовослужбовців — «Варто пам’ятати», в якому йдеться, про алгоритми розв’язання проблемних питань, наприклад, отримання грошових виплат й статусу учасника бойових дій.

Планується надрукувати не менше 500 примірників посібника, які будуть передані в лікувальні заклади Вінниці для забезпечення військових необхідною інформацією.

Реалізували виїзди та консультації за допомогою яких втілили можливість розповсюдити цю корисну інформацію за підтримки міжнародного фонду «Відродження».