Home Новини Олександр Домбровський представляє Україну на бізнес-форумі у Відні

Олександр Домбровський представляє Україну на бізнес-форумі у Відні

0
Олександр Домбровський представляє Україну на бізнес-форумі у Відні

Представники провідних європейських і українських профільних асоціацій взяли участь у бізнес-форумі відновлювальних газів

У Відні 27 вересня відбувся масштабний європейський бізнес-форум відновлюваних газів, організований Європейською Комісією та Секретаріатом Європейського енергетичного Співтовариства.

Про це у фейсбуку повідомив засновник і голова асоціації Global 100%RE, президент компанії “МХП Еко Енерджи” Олександр Домбровський, передає Хронікерс.

Саме він у своїй презентації розповів про інноваційні проєкти “МХП Еко Енерджи” в напрямах біометанізації, використання зеленого водню, декарбонізації та інтеграцію енергетичних технологій в Україні. А також стратегію R&I потенціалу у співпраці з Horizon Europe.

МХП, яка неодноразово входила до ТОП-10 компаній України за обсягами впровадження «зелених» технологій, ще у 2021-му році проголосила амбітну мету – до 2030 року стати кліматично нейтральною та енергонезалежною компанією.

Читати більше: Компанія «MHP Eco Energy» готує технологічний сюрприз для українців, – Домбровський

Дані завдання збігаються і з стратегічними цілями декарбонізації економіки Євросоюзу. Згідно з даними звіту Міжнародного енергетичного агентства (МЕА) досягнення “нульового” рівня викидів до 2050 року все ще можливе, але для цього необхідно потроїти потужності відновлюваної енергетики до кінця десятиліття і збільшити «зелені» інвестиції до 4,5 трильйонів доларів США на рік у всьому світі до початку 2030-х років.

Рекомендації МЕА включають нарощування потужностей відновлюваної енергетики до 11 тисяч гігават до 2030 року та збільшення глобальних інвестицій у чисту енергетику з приблизно 1,8 трильйона доларів у 2023 році до близько 4,5 трильйона доларів щорічно до початку 2030-х років.

Раніше Олександр Домбровський заявляв про те, що Україна до початку наступного десятиріччя може довести до 50% частку “зеленої” енергії у загальному енергопостачанні та навіть перевищити цей показник.

Загалом, форум у Відні відбувся за участі керівників європейських профільних асоціацій, Держенергоефективності, бізнесу, Української біоенергетичноі асоціаціі та співзасновників Global 100 RE Ukraine.

Метою проведення зібрання було поєднання сталих та інноваційних проектів у ланцюжку створення вартості відновлюваних газів в Україні з інвесторами приватного сектору, враховуючи нормативні аспекти та досвід розробки декарбонізованих газів у ЄС.

Довідково: Олександр Домбровський – міський голова Вінниці (2002–2005); голова Вінницької ОДА (2005–2010), народний депутат України VII і VIII скликань.