У п’ятницю, 10 вересня, у Вінниці відбувся особливий “Пироговський пікнік” на території національного музею-садиби М.І. Пирогова. Захід привернув увагу понад півтисячі відвідувачів, які разом відсвяткували зв’язок видатного хірурга Миколи Пирогова із військово-польовою медициною.

Про це повідомляє Офіційна туристична сторінка м. Вінниці.

Цьогорічна подія отримала новий аспект – присвяту роботу М.І. Пирогова в галузі військово-польової хірургії. У музеї була відкрита виставка, присвячена зв’язкам Пирогова з українськими містами: Вінницею, Києвом і Одесою, а також представлена експозиція сучасних військових медиків Вінниці та їхніх досягнень.

Нещодавно загинула внаслідок російського обстрілу, 29-річна бойова медична сестра Яна Рихліцька також отримала особливу увагу на виставці.

Організатори додали нові елементи до заходу, включаючи навчання з надання домедичної допомоги від Товариства Червоного Хреста України. Діти з особливим захопленням слухали інструкторів та вчилися надавати допомогу.

Захід був важливою нагодою для відвідувачів провести час з користю та веселощами. На території садиби влаштували ярмарок хендмейд-виробів, різноманітні майстер-класи та фудкорт. Відвідувачі мали можливість піднятися на веранду садиби та зустріти “живого” Миколу Івановича, втіленого актором Артуром Константиновим.

Вхід на захід був вільним, проте всі присутні були закликані робити донати на підтримку Збройних Сил України. Усього вдалося зібрати понад 12 тисяч гривень.

Захід відвідало понад 600 осіб, включаючи вінничан, внутрішньо переміщених осіб, гостей з інших міст та військовослужбовців, які проходять реабілітацію в місті. Організатори відзначають, що цей захід важливий для підтримки захисників та захисниць України в часи війни та для психологічного розвантаження всіх його учасників.

Попередня публікаціяВінницькі акробати здобули вражаючий успіх на міжнародних змаганнях у Варшаві
Наступна публікаціяУ Вінниці молодь отримала незабутні враження від безкоштовних катань на SUP-дошках

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Введіть текст коментаря!
Введіть своє ім'я