20 травня 2023 року був останній день обмежень, що пов’язані з нерестовою забороною на вилов водних біоресурсів у всіх річках у кореневих водах Вінниччини.

Про це повідомляє Вінницький рибоохоронний патруль.

Любительське рибальство дозволяється здійснювати рибалкам безоплатно у порядку загального використання водних біоресурсів для особистих потреб (без права реалізації) не забороненими Правилами рибальства знаряддями добування (вилову) та у мінімально дозволених для добування (вилову) розмірах видів водних біоресурсів (  сом – 80 см, щука – 50 см, судак – 42 см, білий амур, товстолоб – 40 см, білизна, лящ, сазан (короп) – 30 см, чехоня – 24 см, синець – 22 см, лин, рибець звичайний – 20 см тощо).

З 21 травня на річках громадянам дозволяється вилов риби з берега вудками та спінінгами усіх видів з використанням штучної або природної принади у разі, якщо загальна кількість гачків не перевищує сім одиниць на одного рибалку.

Добова норма вилову риби становить – 3 кг та 1 шт. (особина, будь якої маси у мінімально дозволених для добування (вилову) розмірах видів водних біоресурсів.)

Підводне полювання дозволяється підводними рушницями (без застосування аквалангів). Місце проведення підводного полювання має бути позначено на поверхні сигнальним прапорцем занурень.

Заборонений вилов риби, що занесена до Червоної книги України: стерлядь прісноводна, вирезуб причорноморський, марена дніпровська, бистрянка російська, рибець малий, карась звичайний, минь річковий, ялець звичайний, йорж носар та мінога українська, в’язь звичайний та підуст звичайний.

За недотримання вимог Правил любительського та спортивного рибальства порушники повинні будуть заплатити штраф відповідно до ч. 4 ст. 85 КУпАП у розмірі від 340 до 680 грн, і відшкодувати збитки за кожен екземпляр незаконно добутої риби, згідно з діючими таксами: за сома у 5 117 грн, сазана – 3 706 грн, товстолоба – 3 638 грн, судака – 3 587 грн, білого амура – 3 553 грн, щуки – 3 468 грн, окуня – 3 162 грн, білизни і ляща – 1 649 грн, лина і головня – 1 598 грн, карася сріблястого, чехоні, синця і рибця звичайного – 1 581 грн, клепця, краснопірки, плітки, плоскирки і бичків (крім червонокнижних) – 1 564 грн, верховодки – 85 грн, в’юна – 68 грн, йоржа звичайного, ротана – 51 грн та рака – 3 332 грн.

Якщо ви стали свідком порушення Правил рибальства, незаконного придбання чи збуту водних біоресурсів або зберігання чи реалізації заборонених знарядь лову, прохання оперативно повідомляти на «гарячу лінію» Вінницького рибоохоронного патруля   (068) 018-37-52 (цілодобово).

 Довідкова інформація: На території Вінницької області діє заборона на вилов водних біоресурсів до 9 червня (включно) – у всіх водосховищах, до 10 червня (включно) у р. Дністер з усіма притоками, до 30 червня – в придаткових водах (протоки, гирла, озера, ставки та інші водойми, в тому числі ті, які тимчасово заливаються водою в період весняної повені). Крім того до 30 червня (включно) діє заборона на вилов раків.

Попередня публікація «Округ в Смартфоні»: для мешканців Вінницького-Хутірського старостинського округу запрацював додаток
Наступна публікаціяНа Вінниччині завершився обласний етап патріотичних змагань «Джура – 2023»