Які фахівці та на які робочі місця потрібні? Які активні програми зайнятості існують? Що відбувається на ринку праці Вінниччини, розповіли редакції Vinnytsia Press Point у Вінницькій обласній службі зайнятості.

Актуальні професії та тенденції ринку праці

За словами директорки Вінницького обласної служби зайнятості Галини Скоковської, професії, які мали попит до війни, потрібні й сьогодні.

директорка Вінницького обласного центру зайнятості Галина Петрівна Скоковська
директорка Вінницького обласного центру зайнятості Галина Петрівна Скоковська

«Роботодавці найчастіше шукають: робітників з обслуговування, експлуатації устаткування та машин (водій, тракторист, токар, машиніст екскаватора, водій навантажувача, фрезерувальник, машиніст крана).

Працівників найпростіших професій (підсобний робітник, вантажник, укладальник-пакувальник, робітник з благоустрою, двірник).

Також потрібні працівники сфери торгівлі та послуг (продавець продовольчих товарів, кухар, офіціант, охоронник).

Бракує і кваліфікованих робітників з інструментом (швачка, електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування, слюсар-ремонтник, слюсар-сантехнік, електрогазозварник, слюсар з ремонту колісних транспортних засобів, слюсар-електрик з ремонту електроустаткування, верстатник деревообробних верстатів та маляр», – наводить перелік потрібних професій пані Галина.

За її словами від початку 2023 року в Вінницький обласний центр зайнятості звернулись 15,2 тис. осіб, з них – 13,2 тис. осіб мали статус безробітного (на 16,5 тис. осіб менше, ніж у відповідному періодові минулого року).

«Після закінчення війни можна очікувати поступового зростання попиту на працівників у галузі будівництва, транспорту, надання комунальних послуг, у сфері тимчасового розміщення та харчування та для здійснення операцій з нерухомим майном», – прогнозує директорка Вінницького обласного центру зайнятості Галина Скоковська.

За даними служби зайнятості, ТОП-5 найпопулярніших професій на Вінниччині сьогодні виглядає так:
 • водій автотранспортних засобів;
 • підсобний робітник;
 • тракторист-машиніст сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва;
 • продавець продовольчих товарів;
 • швачка,
 • менеджер зі збуту.
У Вінницькій обласній службі зайнятості працюють активні програми зайнятості:
🔹 Компенсація витрат роботодавцю на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб;

🔹 Надання мікрогрантів на створення або розвиток власної справи;

🔹 Компенсація фактичних витрат у розмірі єдиного внеску за відповідну особу, працевлаштовану з-поміж зареєстрованих безробітних, які належать до окремих категорій громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню;

🔹 Компенсація 50 відсотків фактичних витрат на оплату праці осіб, працевлаштованих з-поміж зареєстрованих безробітних, які належать до наступних категорій: осіб з інвалідністю, учасників бойових дій, осіб, яким до пенсії залишилося не більше 5 років;

🔹 Компенсація фактичних витрат у розмірі єдиного внеску для осіб, які перебувають у статусі зареєстрованого безробітного понад 6 місяців;

🔹 Компенсація фактичних витрат у розмірі єдиного внеску для суб’єктів малого підприємництва;

🔹 Компенсація 50 відсотків мінімальної заробітної плати для осіб з-поміж молоді (до 25 років – стаж не більше 12 місяців, до 35 років – перше робоче місце; звільнені із строкової військової або альтернативної(невійськової) служби – на перше робоче місце).

🔹 Отримання ваучера на  навчання (відповідно до Порядку видачі ваучерів для підтримання конкурентоспроможності деяких категорій громадян на ринку праці, затвердженого постановою КМУ №207 від 20.03.2013 зі змінами);

🔹 Навчання (підвищення кваліфікації)  – з коштів ФЗБДССУВБ.

🔹 Громадські роботи, суспільно-корисні роботи, інші роботи тимчасового характеру – з коштів ФЗБДССУВБ.

Детальну інформацію про програми можна отримати на сайті Вінницького обласного центру зайнятості.

📊📈📉Статистична інформація від початку року, яких спеціалістів шукають вінницькі роботодавці, скільки людей і на які вакансії було працевлаштовано за сприянням Вінницького обласного центру зайнятості у Вінниці від початку 2023 р. 

Упродовж січня-квітня 2023 року за сприянням Вінницької обласної служби зайнятості вдалося повернути до продуктивної зайнятості 3292 громадян, з них 2581 – зареєстровані безробітні та 711 – працевлаштовані до набуття ними статусу безробітного.

У професійному розрізі серед працевлаштованих переважають представники найпростіших професій:
 • підсобний робітник,
 • вантажник,
 • укладальник-пакувальник,
 • робітник з благоустрою, двірник,
 • працівники сфери торгівлі та послуг (продавець продовольчих товарів, кухар, офіціант, охоронник),
 • робітники з обслуговування, експлуатації устаткування та машин (водій, тракторист, токар, машиніст екскаватора, водій навантажувача, фрезерувальник, машиніст крана).
🔍У вказаному періоді 1860 роботодавців співпрацювали з Вінницькою обласною службою зайнятості та подали 4946 вакансій:
 • 1132 (22,9%) – у сільському господарстві,
 • 1006 (20,3%) – у переробній промисловості,
 • 778 (15,7%) – в торгівлі,
 • 370 (7,5%) – в освіті,
 • 348 (7,0%) – в охороні здоров’я.

Станом на 1 травня 2023 року в пошуку роботи у Вінницькій обласній службі зайнятості перебувало 4,7 тис. безробітних громадян. Вакансій на цю дату – 1415, з них 233 (16,5%) – у сільському господарстві, 299 (21,1%) – у переробній промисловості, 253 (17,9%) – в торгівлі, 92 (6,5%) – на транспорті. На кожне вільне робоче місце претендували, у середньому, 3 безробітних.

30% із вищевказаних вакансій – пропонували шукачам роботи у місті Вінниці фахівці Вінницької філії Вінницького обласного центру зайнятості.

Кількість людей, які отримують виплати по безробіттю від початку 2023 року

Протягом січня-квітня 2023 року послугами обласної служби зайнятості зі сприяння працевлаштуванню скористались 13,2 тис. безробітних громадян (на 16,5 тис. осіб менше, ніж торік). З цієї кількості безробітних – 9,2 тис. осіб, або кожні сім з десяти зареєстрованих безробітних  отримували допомогу по безробіттю.

Попередня публікаціяУ Вінниці відбулось спецпогашення марки «Гвардії наступу»
Наступна публікаціяУ Вінниці представлять  світову прем’єру хорового циклу «Псалми Давидові»

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Введіть текст коментаря!
Введіть своє ім'я