Вінницький апеляційний суд пом’якшив вирок для жінки, яка знесла паркан та ледь не вбила 13 річного підлітка

Ця резонансна ДТП сталась в травні 2021 року, тоді про «нетверезу» вінницьку водійку, яка врізалась в паркан та тяжко травмувала дитину повідомляли усі великі ЗМІ України, зокрема про це йдеться в сюжеті ТСН. Але вже за майже два роки про справу забули. А тим часом в апеляційному суді відбулось слухання апеляції.

Про це повідомляють на сайті Вінницького апеляційного суду.

Інформацію про ДТП можна прочитати в нашому архівному матеріалі: У Вінниці імовірно нетвереза жінка збила семикласника, який йшов до школи

Нині за повідомленням на сайті суду, Вінницький апеляційний суд частково задовольнив апеляційну скаргу захисника винуватиці резонансної ДТП. А відтак і змінив вирок міського суду в частині кваліфікації та призначеного покарання: обвинувачення за частиною 2 статті ­­286-1 Кримінального кодексу України – на частину 2 статті 286.

П’ять років ув’язнення, яке визначив суд першої інстанції, – на три роки обмеження волі із застосуванням статті 69 КК України (призначення більш м’якого покарання, ніж передбачено законом).

Що стосується додаткового покарання, то ВАС ухвалив позбавити порушницю водійських прав на такий же строк. У вироку міського суду йдеться про вісім років.

Фото з сайту Вінницького апеляційного суду
Фото з сайту Вінницького апеляційного суду

“Вінницький апеляційний суд встановив: дані про кількість відібраної у Д. крові у протоколі та у висновку експерта відрізняються. До того ж її досліджували раніше, ніж відібрали, а про те, що від водійки було чутно запах алкоголю, ніхто зі свідків не повідомляв.

Відтак докази щодо стану алкогольного сп’яніння, протокол і висновок експерта, які суд першої інстанції взяв до уваги як обов’язкову ознаку частини 2 статті 286-1 КК України, отримані з грубим порушенням норм Кримінального процесуального кодексу України. Тому колегія ВАС визнала їх недопустимими.

«Вина Д. у вчиненні ДТП у стані алкогольного сп’яніння – не доведена поза розумним сумнівом. Тож апеляційний суд вбачає підстави для задоволення апеляційної скарги сторони захисту про перекваліфікацію дій обвинуваченої на частину 2 статті 286 КК України, оскільки викладене обвинувачення у вироку, за виключенням перебування у стані алкогольного сп’яніння, щодо вчинення ДТП обвинуваченою Д. не оспорюється», – йдеться в ухвалі Вінницького апеляційного суду.

Він також дійшов висновку про часткове задоволення апеляційної скарги в частині пом’якшення покарання обвинуваченої. Переконався: суд першої інстанції правильно узяв до уваги, зокрема, щире каяття жінки, те, що на судових засіданнях вона часто просила вибачення у потерпілого та його сім’ї, допомагала йому коштами на лікування та пропонувала оплатити дороговартісну реабілітацію  в спецсанаторії для покращення здоров’я після ДТП. Під час апеляційного розгляду встановлено: Д. повністю відшкодувала визначену у вироку і моральну шкоду –  500 тисяч гривень.

Про скоєне вона шкодує та хоче попросити у потерпілого вибачення, але зустрітися із школярем їй не дозволяють його батьки. За словами законної представниці потерпілого, він не бажає пробачати обвинуваченій і примирятися з нею. Тож наполягала на позбавленні волі Д.

Однак Вінницький апеляційний суд призначив винуватиці дорожньо-транспортної пригоди обмеження волі. Воно полягає у триманні особи в кримінально-виконавчій установі відкритого типу без ізоляції від суспільства в умовах здійснення за нею нагляду з обов’язковим залученням засудженого до праці», – йдеться в публікації.

«Таке покарання сприятиме як виправленню засудженої, так і вживанню заходів щодо підтримання її здоров’я, що погіршилося внаслідок ДТП. Таке покарання буде достатнім для переоцінки способу життя і недопущення вчинення злочинів у майбутньому», – констатував Вінницький апеляційний суд.

Попередня публікаціяВінницька обласна та міська ради розглянуть питання діяльності церкви МП
Наступна публікаціяКвітковий тризуб: працівники Вінницязеленбуду готуються висаджувати квіти

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Введіть текст коментаря!
Введіть своє ім'я