Сучасна жінка не уявляє свій образ без манікюру. Але варто знати, як він впливає на здоров’я та як можна зробити манікюр більш безпечним.
Про це розповідає Nature.
Шкода ультрафіолетових ламп для манікюру: вплив на здоров’я
Науковці Каліфорнійського університету дізнались, що ультрафіолетові лампи для манікюру шкодять нашому здоров’ю. Під час висушування лаку в лампі випромінювання ультрафіолетом досягає 340–395 нанометрів, що інколи навіть більше, ніж у солярії, де цей рівень у межах 280–400 нанометрів.
Науковці застерігають, що ультрафіолетовий спектр у лампах може руйнувати ДНК і провокувати загибель клітин. Для підтвердження гіпотези вони провели дослідження на клітинах людини.
Вже за 20 хвилин сушіння трапився некроз 20–30% клітин. А три сеанси поспіль спричиняють загибель 65–70% клітин.
Вчені всього світу й досі дискутують на тему шкоди ультрафіолетових ламп для манікюру. Однозначної заборони чи дозволу поки немає. Тому якщо ти не можеш обійтися без гель-лаку, краще обмежити шкідливий вплив ламп на шкіру настільки, наскільки це можливо.
Як впливають на здоров’я лампи для манікюру
Вчені розповіли і про вплив ультрафіолетових ламп для манікюру на ДНК людини. Вони пошкоджують мітохондрії клітин, що з часом призводить до мутацій та хвороб, наприклад, раку шкіри.
Для підтвердження науковці пропонують звернути увагу на випадки меланоми і немеланоми на руках чи нігтях, які стають частішими з того часу, як люди почали користуватися ультрафіолетовими лампами для сушіння манікюру.
Ризик раку все ж є, але він майже нульовий. Наша шкіра має роговий шар і клітини-меланоцити, які виробляють пігмент, що захищає від дії ультрафіолету. Лампи для манікюру випромінюють шкідливий ультрафіолет типу А, який може провокувати хвороби, до яких у тебе є схильність.
Обмежити процедуру гель-лаку краще тим, хто має генетичні захворювання шкіри, схильність до раку, має опіки чи інші пошкодження. В такому разі найкраще вибирати звичайний лак для нігтів.
Як зробити процедуру гель-лаку більш безпечною
Лікарки-дерматологині Алла Букіна та Тетяна Селіванова розповіли, як зробити процедуру гель-лаку більш безпечною. Ось кілька важливих правил:
За 15-20 хвилин до манікюру нанось на руки сонцезахисний крем або вдягай рукавички, які захищають від ультрафіолету.
Ходи на манікюр 1-2 рази на місяць.
Зменш вплив лампи до 10 хвилин на кожну руку за сеанс.
Надай перевагу відомим і перевіреним брендам. Якщо засіб пече в лампі, варто змінити лак.
Не зазирай у лампу для манікюру. Це може викликати опік рогівки ока.