Імунітет – це фундаментальна складова здоров’я, що захищає людину від хвороб та інфекцій. Особливо важливо підтримувати організм в сезон грипу та ГРВІ, коли ризик захворювання зростає.

Чому правильне харчування вкрай важливе, розповіла лікарка та health-експертка Уляна Вернер, яка ділиться важливими порадами в Instagram-блозі.

За словами експертки, один з ключових факторів, що впливає на імунітет – харчування. Дослідження показують, що включення в раціон продуктів з високим вмістом антиоксидантів,  — фрукти та овочі, може сприяти зміцненню імунної системи.

Деякі дослідження також доводять, що окремі продукти можуть зменшити запалення в організмі.

Наприклад, включення в раціон їжі з високим вмістом омега-3 жирних кислот, — лосось та авокадо, може допомогти вашому здоров’ю.

Які продукти і вітаміни допоможуть

Щоб підтримати імунітет, слід звернути увагу на продукти, що містять багато вітамінів та мінералів, необхідних для нормального функціонування організму. До них відносяться:

—Часник – він містить аліцин, який допомагає боротися з бактеріями та вірусами.

—Імбир – містить антиоксиданти, які допомагають боротися з запаленням та зміцнюють імунну систему.

—Продукти з високим вмістом цинку – гречка, квасоля, насіння гарбуза та інші, можуть допомогти запобігти захворюванням.

—Ферментовані продукти – квашена капуста та йогурт містять корисні бактерії, які допомагають зберегти рівень корисних бактерій у шлунку, що допомагає підтримувати здоров’я імунної системи.

—Вітамін D – є важливим для підтримки імунітету, оскільки він допомагає регулювати функції імунної системи, міститься у яйцях, грибах, рибі та молоці.

Фізична активність дуже важлива

У додаток до харчування, регулярна фізична активність також необхідна для підтримки організму.

Наприклад, дослідження показало, що аеробна активність,  — ходьба або біг, може підвищувати кількість білих кров’яних тілець, які відіграють важливу роль у боротьбі з інфекціями.

Крім того, інше дослідження виявило, що фізична активність може сприяти підвищенню рівня антиоксидантів в організмі, які допомагають зменшити запалення та покращити імунну відповідь.

Не забувайте про здоровий сон

Сон відіграє важливу роль у підтримці імунітету людини. При недостатній кількості сну відбувається зниження кількості клітин імунної системи, таких як лейкоцити та нейтрофіли.

Це може зробити організм вразливим до інфекцій та захворювань. Отже, щоб підтримати організм, важливо отримувати достатню кількість якісного сну. Для дорослих рекомендується спати від 7 до 9 годин на добу.

Піклуючись про своє здоров’я та тіло, ви підвищуєте не тільки загальну якість життя, а й уникаєте потенційної можливості захворіти. Правильне харчування, спорт та сон допоможуть вам залишатись здоровими та повними сил і енергії.

Попередня публікаціяУ Вінниці відбудеться відкриття виставки «АЗОВ. ЯНГОЛИ МАРІУПОЛЯ»
Наступна публікаціяМіносвіти передало для освітян Вінниччини ноутбуки

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Введіть текст коментаря!
Введіть своє ім'я