На Вінниччині підбили підсумки воєнного року на “гуманітарному фронті”

Перший заступник начальника Вінницької ОВА Наталя Заболотна з першого дня вторгнення рашистів опинилася на передовій другого, гуманітарного фронту Вінниччини. Вона координує роботу з внутрішньо переміщеними особами, опікується навчальними закладами, щоб освітній процес, по можливості, був безперервним.

В ексклюзивному інтерв’ю виданню «Новини Вінниці» Наталя Заболотна розповіла про підсумки воєнного року у галузі, до якої її увага прикута чи не найбільше – про соціальну сферу Вінниччини, про її сьогодення, здобутки, втрати, якщо такі є, і звичайно ж, про перспективи.

Заходи з енергозабезпечення та економії

Всіма закладами галузі здійснено заходи стосовно підготовки до осінньо-зимового періоду: ремонті роботи, покрівель, водо та тепломереж, опалювальних систем.

Забезпеченість котелень паливом для будинків-інтернатів: загальна потреба у дровах на опалювальний період 2022/2023 років – 90% виконано (робота продовжується за потреби); загальна потреба у паливних брикетах – 100% виконано; загальна потреба  у вугіллі – 100% виконано. Крім того, усі заклади соціального захисту забезпечено на 100% зимовим одягом та взуттям, продуктами харчування, питною водою, м’яким інвентарем, засобами гігієни.

Робота Обласного Гуманітарного штабу

За період березень-листопад 2022 року було отримано 2880,5 палет  гуманітарної та іншої допомоги та 1340 матраців. З кінця березня 2022 року по теперішній час обласна військова адміністрація неодноразово надала гуманітарну допомогу усім 63 територіальним громадам для забезпечення внутрішньо переміщених осіб – 1016,77 палети, це: продуктові набори, одяг, медикаменти, засоби гігієни, іграшки та інші види допомог. На потреби внутрішньо переміщених осіб, було сформовано та видано 24 тис. продуктових наборів.

Розміщення ВПО

Починаючи з 24 лютого у Вінницькій області транзитом було розміщено понад 600 тис. внутрішньо переміщених осіб, і це тільки офіційно. Це – найбільша цифра по Україні. Статус внутрішньо переміщеної особи отримали 180 258 осіб. З них 53 409 – діти, 6 492 – особи з інвалідністю, 325 – багатодітні сім’ї. Кількість внутрішньо переміщених осіб у січні 2022 року була 11,3 тис. осіб.

Робота з переселенцями, особами з інвалідністю

З початку ведення активних бойових дій 901 особа з інвалідністю та особа похилого віку (з них транзитом 391 особа) змушені були шукати прихисток в закладах системи соціального захисту населення Вінницької області.

До закладів та установ області прийнято: Будинки-інтернати (геріатричні, психоневрологічні, дитячі) – 320 осіб (з них 213 осіб – Донецька область, що становить 66%. 63 особи – Харківська область).

Обласний комплексний центр надання соціальних послуг – 6 осіб. Обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Обрій» – 412 осіб, з них 391 транзитом. Стаціонарні відділення територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг),  центрів надання соціальних послуг – 163 особи. Наразі в закладах та установах області перебуває 456 ВПО.

Виплати сім’ям загиблих та постраждалим під час обстрілу Вінниці «Калібрами»

За ініціативи та підтримки начальника Вінницької обласної військової адміністрації Сергія Борзова було організовано процедуру виплат родинам загиблих та постраждалим, які були госпіталізовані та проходили стаціонарне лікування у медичних закладах, внаслідок ракетного удару по Будинку Офіцерів у місті Вінниці у розмірі 50 тис. грн та 25 тис. грн відповідно було залучено й позабюджетні кошти.

Кошти для цих виплат постраждалим від ракетного обстрілу Вінниці надала компанія МХП – 3 мільйони гривень та «Вінницький Олієжиркомбінат» – 500 тисяч грн.

Організація виплат була покладена на БФ “Обласний гуманітарний хаб”за спрощеною процедурою. Допомогу отримали 102 особи.

Міжнародні партнери та донори

Вінницька ОВА співпрацює з майже 20 міжнародними організаціями, більшість з яких має регіональні офіси у Вінниці. Фонди закріплені за конкретними громадами, аби кожен вимушений переселенець зміг отримати свою допомогу. Також, допомога надається пораненим цивільним і військовим, родинам, в яких проживають люди з інвалідністю, найбільш вразливим категоріям населення. Крім того, міжнародні місії продовжують забезпечували медикаментами медичні заклади, організовувати виїзні мобільні бригади з лікарями для роботи із постраждалими від війни тощо.

Підтримка сімей Захисників і Захисниць

Начальник Вінницької ОВА Сергій Борзов видав окреме доручення про допомогу і підтримку сімей Захисників і Захисниць, які боронять Україну. У всіх 63 територіальних громадах визначено осіб, відповідальних за роботу із сім’ями Захисників та Захисниць України, до яких можуть звертатися рідні військовослужбовців з питань соціальної підтримки. Контакти є у кожній сім’ї.

Попередня публікаціяВінницький обрядовий хліб долучили до переліку нематеріальної культурної спадщини України
Наступна публікаціяУ Вінниці на підтримку ЗСУ зіграють виставу для дорослих «Про що мовчать чоловіки»

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Введіть текст коментаря!
Введіть своє ім'я