Про Володимира Пестика відомо не багато. Знаємо, що воює на Півдні України, був поранений, повернувся на «нуль». Останній допис у Фейсбуці Володимир оприлюднив ще 9 січня. А вчора показав всім, як він з товаришами по зброї підіймає прапор над найвищою точкою невеличкого селища на Херсонщині. Населений пункт має важливе стратегічне значення. І прапор над ним – це пер за все символ завзяття і незламності духу наших воїнів.

Про це повідомляє видання Новини Вінниці.

Про те, що серед бійців, які підіймали український стяг є вінничанин, повідомив, зокрема, і начальник Вінницької ОВА Сергій Борзов.

«Зліва прапор встановлює наш земляк, вінничанин Пестик Владимир. З першого дня війни воює на «передку». Був поранений. Після лікування знову на “нулі”. Пишаємося тобою, наш захисник…» Дякую за коментар Наталія Миколасюк – ми маємо знати наших Героїв!», – зазначив начальник Вінницької ОВА Сергій Борзов у дописі про подію у Фейсбуці.

А про те, що втрата окупантами контролю над Високопіллям у регіоні, де відсутні природні укриття робить їх вразливими для українських атак, розповів в ефірі Радіо НВ Кирило Михайлов, аналітик Conflict Intelligence Team (CIT).

“Саме Високопілля — це ледь не найбільший населений пункт на півночі цього російського херсонського плацдарму. Я нагадую, що декілька тижнів тому його намагалися оточити. Але саме оточення, як ми бачили, не відбулося. І наразі російські повітряно-десантні війська відійшли, як вони кажуть, нібито без втрат. Але ми бачили, що вони залишили багато десантної техніки, БМД, БТР-Д та інше.

Це важливо, тому що взагалі на Херсонщині оборона тримається на цих населених пунктах, тому що це єдина можливість збудувати якусь оборону в умовах рельєфу, коли відсутні якісь природні укриття. І саме тримати населені пункти можна теоретично досить довго, але, як ми бачимо, цього не відбулося. І росіяни були змушені відносно швидко, як за мірками цієї війни, залишити цей великий населений пункт”,- йдеться у коментарі Кирила Михайлова.

 

Попередня публікаціяВінничани вибороли дванадцять медалей на Чемпіонаті Світу зі спортивної радіопеленгації
Наступна публікаціяУ Вінниці презентують ексклюзивний проєкт гастротурів «Смачна Вінниччина»