До найвищого титулу, якого може досягти шахіст – міжнародного гросмейстера, Віктор почав крокувати із шести років. Він захищав кольори збірної України на юнацьких чемпіонатах Європи та юнацьких чемпіонатах світу з шахів у різних вікових категоріях.
У 2012 році на чемпіонаті Європи серед однолітків до 10 років виборов срібну нагороду.

Згодом два роки поспіль у 2013 та 2014 на чемпіонаті Європи із шахів у віковій групі U-12, завойовував найвищий титул чемпіона. А у 2017 році отримав звання міжнародний майстер.

На чемпіонаті світу з шахів 2018 року в Греції став срібним призером турніру у віковій групі U-16. Також представляв Україну на шаховій Олімпіаді у віковій категорії U-16 у 2014 та 2018 роках.

Також Віктор Матвіїшен у 2016 році встановив своєрідний рекорд перемог у юнацьких чемпіонатах України з шахів у віковій категорії U-16 у класичних шахах, швидких шахах та блискавичних шахах.

У 2020 році Віктор став бронзовим призером чемпіонату України з швидких шахів серед чоловіків. Також він є багаторазовим стипендіатом міського голови.

Його головний тренер – викладач та директор Вінницької шахової школи № 6 Микола Боднар, перший тренер – Валентин Чекай.

Віктор вже четвертий гросмейстер із Вінниці. Раніше таке високе звання отримали Сергій Федорчук, Ілля Нижник і Юлія Швайгер. Всі вони – вихованці Вінницької шахової школи №6.

Попередня публікаціяУ Вінниці відбудеться виставка авторських ляльок та святкових сувенірів
Наступна публікаціяУ Вінниці дітей ВПО запрошують на святковий майстер-клас з виготовлення новорічних іграшок