Через війну, розв’язаною росією, дуже багато українців втратили власну домівку. Чимало із них зупинились у Вінниці: хтось тимчасово, а хтось планує залишитись. Відтак, особливої гостроти набуває житлове питання. Одним із варіантів вирішення цього виклику на рівні держави вбачають у зведенні модульних містечок. Чи з’являться такі у Вінниці та, чи розглядається для них альтернатива – міський голова розповів в інтерв’ю виданню «Na Парижі».

Для країни залишається нагальним питання щодо забезпечення житлом евакуйованих мешканців. Нагадаємо, цьогоріч, щоб підтримати переселенців, громада запропонувала переміщеним особам можливості програми «Муніципальне житло». Вінниця наразі підтвердила й свою готовність брати участь у різних програмах Уряду, у тому числі зі зведення модульних містечок, зазначив Сергій Моргунов та водночас наголосив, що у цьому питанні «важливо уникати перекосів та не залишати без уваги членів територіальної громади, які потребують житла».

«Якщо ми будуватимемо модульні містечка, то вирішимо лише частину проблеми. Я вважаю, що окрім цього слід розглядати варіант із наданням родині переселенців вибір – або вона проживає у модульному житлі, або отримує від держави певну цільову фінансову підтримку, розраховану за регіональними розцінками, на придбання помешкання, – каже очільник громади.- Поява саме такої програми оживить економіку, дозволить відновити заморожені об’єкти та стимулювати інвестування вінничанами житлового будівництва, завершити недобудови, а внутрішньо переміщеним особам – отримати власну оселю».

До утримання власного житла у людей буде зовсім інший підхід, воно не потребуватиме постійного утримання коштом бюджетних коштів. На думку очільника громади, перевага такого варіанту ще у тому, що одночасно з будівництвом створюється соціальна інфраструктура, зокрема дитячі садочки, амбулаторії сімейного лікаря.

«Також хочу додати, що вартість будівництва квадратного метра житла однакові – що в одноповерховому модульному містечку, що у багатоповерхівці, – зазначив Сергій Моргунов.- Підсумовуючи, скажу, що на мою особисту думку, варто надавати альтернативу. Якщо людина не має коштів, то потрібно думати над іпотекою. А економіка має працювати вже зараз, і працювати на наш перемогу!»

 

Попередня публікаціяДві родини, які виховують прийомних дітей у Жмеринці отримали допомогу та розповіли про своє життя
Наступна публікаціяВінничани вибороли дванадцять медалей на Чемпіонаті Світу зі спортивної радіопеленгації