Home Відео Як навчається і готується 120-та Вінницька окрема бригада тероборони. Ексклюзив

Як навчається і готується 120-та Вінницька окрема бригада тероборони. Ексклюзив

0
Як навчається і готується 120-та Вінницька окрема бригада тероборони. Ексклюзив

Відповідно до Закону, сили територіальної оборони України можуть направлятись в зону бойових дій, але лише після якісної бойової підготовки. 

Щоб пересвідчитись в цьому, журналісти видання Vinnytsia PressPoint пройшли довгий шлях різноманітних погоджень з військовими та правоохоронцями і відзняли ексклюзивні кадри навчальних буднів добровольців з тероборони Вінницької області.

Журналісти нашого видання провели три дні у підрозділі 120-ої Вінницької окремої бригада територіальної оборони, дізнались як готують бійців для захисту держави, поглухли від пострілів з гранатомета, скоштували солдатської пайки та познайомились з іноземцями тактичними медиками.

На полігоні де відбуваються стрільби ми спочатку звикаємо звуків пострілів. Насправді це гучно. Б’є по вухах, а мішень, у яку стріляють, стоїть на такій відстані що нам і не видно що там. Бійці стріляють з трьох позицій: лежачі, стоячі, сидячі.

«Майже кожен день їздимо на стрільби займаємось підвищуємо бойовий дух. Дуже важливо проходити стрільби, тому що навіть з перших днів, як почали стріляти, не у всіх виходило. Другі, треті, четверті стрільби з кожним разом бойова ефективність все вище і вище. Перші рази навіть важко було звикнути до звуку пострілів і в кожному пострілі важко попасти. Але з кожним разом воно напрацьовується і точність все вище і вище», – розповідає на полігоні боєць тероборони Владислав.

За словами начальника відділення морально психологічного забезпечення Вінницької бригади тероборони Рустама Гатауліна, вогнева підготовка один із основних видів бойової підготовки.

Начальник відділення морально психологічного забезпечення Вінницької бригади тероборони Рустам Гатаулін

«Практично кожен день, бійці вінницької бригади територіальної оборони тренуються, виконують нормативи з вогневої підготовки, для того, щоб у визначений час, за наказами командирів, якісно виконати свої завдання по захисту нашої Держави», – каже Рустам Гатаулін.

Учасники тероборони опановують практичні психологічні навички. Їх навчають як пережити стрес, мінімізувати наслідки потрясінь, як правильно розслаблятись та виходити з екстремальних станів.  Також вони за необхідності зможуть допомогти іншим та поділитись своїми навичками.

Психолог корпусу військових капеланів християнської служби порятунку Неля Куцак працює, як волонтер психолог, з військовими та їх родинами з 2014 року, як на мирних територіях, так і на передовій.

«Ми підготовлюємо бійців до бойових дій. Тобто це тренінги, які мають за мету, максимально підготувати людей до зустрічі з бойовим стресом, до зустрічі з бойовою обстановкою. Для того щоби зберегти максимально своє життя, життя своїх побратимів і не тільки життя, але і психічне здоров’я, як зараз, так і на майбутнє коли бойові дії закінчаться. Після перемоги що можна було нормально жити та не мати, як говорять, посттравматичних стресових розладів. Це такі заняття з першої психологічної допомоги і з навчання саморегуляції», – розповідає Неля Куцак.

Навчання перед усім

З побаченого та почутого, найбільше тероборонівці навчаються, цілий день розписаний заняттями. Це і робота з психологами, і здобуття навичок надання медичної допомоги собі та іншим і стрільби, як же без них.

На полігоні де стріляють гранатометники, ми проходимо інструктаж, затуляємо вуха берушами, відкрили рота та готуємось до пострілів. Враження ой! Як гупнуло, наче повітря стукає по голові, а позаду стрільця здіймається курява.

«Сьогодні в одному з підрозділів тероборони Вінниччини відбуваються стрільби з ручних гранатометів. Тобто ми бачимо що бійці озброєні не тільки стрілковою зброєю, але і більш важкою. Крім того, хочу сказати, що практично в кожному підрозділі є бійці, які пройшли навчання володіння не тільки нашими зразками озброєння, але і тими які надходять зараз від наших західних партнерів. Зокрема Javelin і гранатомет NLAW», – розповів на полігоні, трохи оглухлим журналістам, Рустам Гатаулін.

Учасники тероборони високовмотивовані захищати свою землю, свою країну тому завзято опановують навички необхідні для несення служби. Усі як один кажуть готові бити русню, адже власне для цього і прийшли добровольцями в тероборону.

«Я прийшов в ТРО з перших днів, як почалася війна. Прийшов з метою боронити свою країну, захищати свою Україну всіма можливими засобами. Вважаю що це завдання кожного чоловіка, як в тилу, так і на передовій. Все що можу сказати, ми зробимо максимально для того, щоб наша Україна перемогла. Слава Україні!», – каже боєць тероборони Денис.

Бійців забезпечують не тільки навчанням

Подивитись на наших хлопців приємно, екіпіровані підтягнуті гарні. Тероборонівці кажуть, крім військового централізованого забезпечення, долучаються і місцеві адміністрації і ОВА та й волонтери невгамовні тягнуть усе що можуть.

Хоча, за словами Рустама Гатауліна, захисне спорядження має бути сертифіковане, це обов’язково. Адже в разі, якщо боєць отримає поранення через саморобний бронік компенсація буде під питанням. Тож радить не нехтувати правилами й отримувати такі речі як каска та бронежилет офіційно в частині.

«Ми бачимо, що бійці які проходять службу в лавах територіальної оборони, вони фактично всім оснащені. І завдяки зусиллям військових структур і органів місцевого самоврядування і волонтерів. Вони якісно оснащені і готові виконувати завдання в тому числі та в зоні бойових дій. А настрій ви бачите який. З такими хлопцями ми обов’язково переможемо», – каже Рустам Гатаулін.

Бійців навчають не тільки методам, а і тактиці бою

Пори щире бажання йти захищати Україну, жодної війни бійці не побачать, поки не опанують необхідні навички, тож на полігоні вони навчаються на тільки влучно стріляти з різної зброї, автомати, гвинтівки, гранатомети, але і відпрацьовують тактичні навички.

Вже на іншому полігоні ми бачимо кілька груп бійців, які бігають присідають, лягають і роблять іще якісь не зовсім зрозумілі цивільним речі. Проте, виглядає все чітко та злагоджено, час від часу інструктори кидають димові заряди які випускають кольоровий дим.

«Сьогодні на полігоні ми відпрацьовуємо тактичні заняття. Відпрацьовується наступ на противника групами в складі підрозділу. Навчання бійців територіальної оборони проходить під керівництвом досвідчених фахівців», – розповідає один з бійців, які наразі вже інструктор.

«Навички, які здобудуть бійці нашого підрозділу після цих навчань їм знадобляться надалі для подолання ворога. Люди на сьогодні дуже вмотивовані, але трохи не вистачає їм знань. Люди хочуть воювати, вони будуть воювати, вони високо вмотивовані. Ми обов’язково переможемо», – додає другий інструктор.

Американець з Аляски приїхав після того, як побачив кадри зі звільненої Бучі

Колишній військовий Тор зараз має крамницю з відеоіграми. Приїхати в Україну навчати тактичної медицини його вмотивували кадри звірств російських окупантів в Бучі.

«Після того, як я побачив початок повномасштабного вторгнення, я зрозумів, що країни мають робити більше — допомагати Україні. А після тих кадрів, які оприлюднили з Бучі я вирішив, приїхати і навчати у будь-якій формі, як волонтер без оплати, допомагати українцям», – каже Тор.

У Вінниці він навчає учасників та учасниць тероборони навичкам тактичної медицини. Вони до автоматизму доводять уміння швидко і правильно припинити кровотечу, відновити дихання та стабілізувати стан свій чи свого побратима.

За дні які ми провели разом з добровольцями вінницької тероборони, в розмовах не на камеру, ми чули одні й ті ж слова, часто з міцним слівцем: ми будемо бити окупантів скрізь, з кожного віконця, з кожного яру і за кожним деревом на нашій землі агресора чекає смерть. А ось на запитання, чи є у наших добровольців якісь скарги чи побажання, бійці жаліються лише на те, що вони ще не на передовій.

Дякуємо за ідею та сприяння у фільмуванні сюжету військовим та правоохоронним органам Вінниччини!

Автори матеріалу: Катерина Гуфельд і Мирослав Косач