Home Новини У Вінниці запрацюють заклади сфери послуг та крамниці, а екстрена медицина отримає Starlink від Ілона Маска

У Вінниці запрацюють заклади сфери послуг та крамниці, а екстрена медицина отримає Starlink від Ілона Маска

0
У Вінниці запрацюють заклади сфери послуг та крамниці, а екстрена медицина отримає Starlink від Ілона Маска

10 березня начальник Вінницької ОВА Сергій Борзов, міський голова Сергій Моргунов та голова обласної ради Вячеслав Соколовий провели спільний брифінг щодо ситуації в регіоні за минулу добу. Вони повідомили, що на Вінниччині ситуація контрольована та спокійна. На 10 млн гривень закуплено ліків, а на складах знаходиться 25 тонн медичного вантажу. А Вінниця продовжує формувати запаси для потреб міста і фронту.

Начальник ОВА Сергій Борзов розповів, що в регіоні створено оперативний медичний штаб: «Хочу зазначити, що в області визначено 3 ешелони лікарень, які будуть приймати поранених. Перший ешелон – це 5 лікарень, на які йде найбільше навантаження, другий ешелон – 16 лікарень, і третій ешелон – це лікарні, які мають стаціонари і знаходяться в робочому стані».

І зауважив, що нині мобілізували всіх лікарів: анестезіологів, травматологів, хірургів. Також закуплено на 10 млн грн ліків, а на складах знаходиться 25 тонн медичного вантажу. Екстрена медична служба переведена в посилений режим роботи, щоб допомагати військовому шпиталю в евакуації поранених.

Напередодні регіон отримав від держави ще 30 нових реанімобілів С класу, що полегшить роботу. Крім того, Ілон Маск передав Україні Starlink (пристрої глобальної супутникової системи) для безперебійної роботи екстреної медичної допомоги.

«І наша Вінницька станція екстреної медичної допомоги також отримає Starlink. Вчора до Львова прибула перша партія, тож ми зможемо альтернативно отримувати інтернет для роботи «екстренки» уже найближчими днями», – сказав Сергій Борзов.

Міський голова Сергій Моргунов розповів, що підприємства ЖКГ працюють в штатному режимі. Невеликий сніг, який випав минулої ночі, дорожні служби швидко почистили. Транспорт працює за встановленим графіком.

«Магазини та банки працюють. До мене звертались підприємці з Центрального ринку, які займаються продажем промислової групи товарів, щодо відновлення роботи. Ми це питання з адміністрацією ринку вирішили – тож виходьте завтра на роботу. Звісно, з дотриманням усіх заходів безпеки. Так само звертаюся до представників малого та середнього бізнесу, – це перукарні, ательє, мийки, автосервіси та інші заклади сфери послуг, – ви потрібні людям. Тому прошу вас відновлювати роботу ваших закладів», – говорить Сергій Моргунов.

Також міський голова розповів про гуманітарну допомогу містам, де ведуться бойові дії. Зокрема, сьогодні відправили 14 тонн допомоги на Київ – харчові продукти, засоби гігієни, одяг. Також відвантажили близько 20 тонн допомоги для потреб Вінницького пансіонату для осіб з інвалідністю та осіб похилого віку, що у Вороновиці. До Вінниці ж прибули 15 тонн гуманітарної допомоги від громади міста-побратима Кельце.

Очільник міста додав, що у Вінниці вже зареєструвалось 442 переселенці, які планують залишитися в місті, з них 131 дитина. Та повідомив, що відучора Укрпошта почала видавати кошти для виплати пільг і субсидій вінничанам.

Голова обласної ради Вячеслав Соколовий під час брифінгу розповів про роботу із біженцями на теренах регіону: «Я сьогодні проїхав декілька громад і подивився організацію роботи зі створення умов для проживання та харчування переселенців. Всі, від жителів громад до представників великих підприємств, об’єднались навколо проблеми, це фермери, волонтери, малий і середній бізнес. Дякую їм всім».

За його словами, багато людей селяться у приватному секторі в сільській місцевості.

«Місцеві підприємства, особливо фермери, створюють умови по завезенню дров, води і продуктів першої необхідності. Ми дякуємо за чуйність та небайдужість до чужих проблем. Порядок і правопорядок у цих місцях на найвищому рівні», – зазначив Вячеслав Соколовий.

Також він повідомив, що на сьогодні вже впорядковано роботу блокпостів – вони не створюють перешкод для руху транспорту.