На Вінниччині стартував пілотний проєкт «Вихователь безпеки». Першою на Вінниччині  долучилася до його реалізації Жмеринська територіальна громада. Проєкт передбачає побудову безпечного середовища у закладах освіти для школярів та вчителів та ґрунтується на партнерстві поліції, рятувальників, закладів освіти, громади.

Суть проєкту полягає у тому, що в кожній територіальній громаді має бути спеціаліст із безпеки в освітньому середовищі, який опікуватиметься широким спектром    безпекових питань та   комунікуватиме з правоохоронними органами, громадою, закладами освіти.

За словами начальника ГУНП у Вінницькій області Івана Іщенка провадження проєкту  на Вінниччині  розпочато з Жмеринської територіальної громади.

«У них буде введена посада фахівця для того, щоб спільно з працівниками поліції, державної служби з надзвичайних ситуацій запобігати негативним явищам в шкільному середовищі – таким як жорстоке поводження з учнями, булінг, втягнення учнів у протиправну діяльність. Це лише початок і надалі ми цей проєкт будемо впроваджувати у всіх громадах Вінницької області.

Створення безпечного освітнього середовища залежить від багатьох складових – дотримання відповідних технічних, будівельних санітарних вимог, вимагає співпраці керівника закладу освіти, територіальних правоохоронних органів, учасників освітнього процесу: учнів, студентів, батьків, педагогічних працівників», – каже очільник поліції Вінниччини.

Начальник Управління ювенальної превенції Національної поліції України Василь Богдан зазначив:

«Створення безпечного дитячого середовища є одним з пріоритетних напрямків роботи МВС, Національної поліції України, зокрема підрозділів ювенальної превенції. Саме тому, ми за підтримки МВС спільно з Державною службою  з надзвичайних ситуацій ініціювали запровадження такого проєкту, як «Вихователь безпеки». До нього доєднались 15 областей нашої держави, 23 територіальних громади з перспективою запровадження 24 спеціалістів з безпеки, які будуть охоплювати 38 закладів освіти», – каже посадовець.

Перший заступник Голови обласної державної адміністрації Наталя Заболотна підкреслила, що Вінницька область  має значні напрацювання в безпековій сфері територіальних громад. Відтак, усі міжвідомчі взаємодії  будуть перенесені і на реалізацію цього  проєкта, що  дозволить його зробити ефективним та  результативним.

Начальник ГУНДС у Вінницькій області Руслан Шевчук своєю чергою розповів, що це вже не перша  дієва взаємодія поліції і рятувальників. Приміром, в цьому році запрацював черговий центр безпеки громадян.   Введення такої посади буде великою допомогою для збереження життя і здоров’я дітей.

Пілотний проєкт реалізовується в Україні за ініціативи Міністерства внутрішніх справ та Національної поліції у співпраці з Міністерством освіти, Міністерством розвитку громад та територій, освітнім омбудсменом, Асоціацією міст України, Асоціацією об’єднаних територіальних громад, Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) та громадами.

Також під час заходу заступник начальника ГУНП у Вінницькій області Ігор Волокітенко презентував методику «Зелених кімнат», яку ювенальні поліцейські впроваджують в свою діяльність. Вона передбачає надання кваліфікованої допомоги дитині, яка стала жертвою насильства чи іншого правопорушення, опинилась у кризовій чи небезпечній ситуації. У відповідно обладнаних приміщеннях, затишній, комфортній атмосфері з такими дітьми працюватимуть поліцейські, психологи,  та інші спеціалісти.

У Вінниці така «Зелена кімната» запрацювала у Відділі поліції N1.

Попередня публікаціяНа Вінниччині в ДТП тяжко травмувались дві дівчинки
Наступна публікаціяУ Вінниці запланували звести новий муніципальний будинок

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Введіть текст коментаря!
Введіть своє ім'я