Реанімаційні відділення трьох міських «ковідних» лікарень завантажені на 70%, а стаціонари – на 40,8%. З 490 кисневих точок задіяно 251. За останню добу у Вінницькій міській територіальній громаді зафіксували 162 нових підтверджених випадки коронавірусної хвороби. Під контролем сімейних лікарів на амбулаторному лікуванні нині перебуває 3 537 вінничан із встановленим діагнозом COVID-19, у яких легкий або безсимптомний перебіг хвороби.

«Протягом січня ми спостерігаємо швидке зростання нової кількості випадків захворювання. В Україні почала ширитися четверта хвиля коронавірусної хвороби. За останній тиждень 10 регіонів з «жовтої» зони епідемічної небезпеки поширення COVID-19 перейшли у «помаранчеву». Серед них і Вінниччина. Тільки за останню добу у місті на коронавірус захворіли 162 людини. В реанімаційних відділеннях вінницьких «ковідних» лікарень перебуває 30 пацієнтів. Ліжковий фонд наразі завантажений на 50%, розгорнуто 490 ліжок. В резерві ми маємо ще до 100 ліжок. 251 пацієнт у стаціонарі отримує кисневу терапію, зайнято 51% кисневих точок. За минулий тиждень у Вінниці 2310 нових випадків хвороби, а тижнем раніше було 1900 випадків. Така динаміка вказує на стрімке поширення коронавірусу. Щодо летальності, то, на жаль, щодня ми втрачаємо 2-3 пацієнти», – розповів директор департаменту охорони здоров’я міської ради Олександр Шиш.

За словами Олександра Шиша, починаючи з другого тижня січня, в Україні йде масове зростання кількості нових випадків коронавірусної хвороби. Лабораторні дослідження підтверджують наявні штами «Омікрону». Він рідше спричиняє серйозні симптоми, ніж попередні штами COVID-19, але «Омікрон» дуже заразний.

«Зараз хвороба нагадує класичну гостру респіраторну вірусну інфекцію. Спостерігається незначна температура, закладеність носа, нежить, чхання, біль у горлі, головний біль. Потім додається кашель, пневмонія. Якщо пацієнт має супутні захворювання, то його стан стрімко погіршується. Щоб вберегтись від цієї хвороби, потрібно дотримуватись санітарних правил та карантинних вимог», – каже директор департаменту охорони здоров’я міської ради Олександр Шиш.

Попередня публікаціяУ Вінниці відбудеться безкоштовний перегляд стрічки Леоніда Кантера «Добровольці Божої Чоти»
Наступна публікаціяУ Вінниці за минулий рік нарахували понад 16 мільйонів штрафів, за неправильне паркування

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Введіть текст коментаря!
Введіть своє ім'я