В номінації «Найкраща фотографія Вінницької області 2021» в українській частині найбільшого у світі міжнародного фотоконкурсу «Вікі любить пам’ятки» стала світлина Сергія Онькова — Миколаївська церква у селі Борисівка.

 «Особливу виразність зображенню створює майже монохромія густого синього (замість чорного) кольору у поєднанні з білими елементами декору церкви та хмаринами. Вдалий ракурс для детальної демонстрації, яскраве весняне освітлення створює радісний та піднесений настрій», — оцінила роботу членкиня журі Наталія Шестакова, мандрівниця та фотограф.

Миколаївська церква збудована 1751 року, пам’ятка архітектури місцевого значення, про яку ще не створено окремої статті у Вікіпедії, тож її фото ілюструють статтю про саме село.

У переліку пам’яток Вінниччиниі 4086 об’єктів культурної спадщини, за час проведення конкурсу свої фото у Вікісховищі мають вже 1875 пам’яток. У 2021 році конкурсанти завантажили 2810 світлин 565 об’єктів, з них  178 — завантажені вперше. Цього року за перемогу у номінації змагались 33 автори, за час проведення конкурсу — 223.

Конкурсу має на меті, зібрати фотографії усіх пам’яток культурної спадщини світу під вільною ліцензією для ілюстрування ними Вікіпедії — вільної енциклопедії, яку щодня переглядають мільйони людей з усього світу. А також привернути увагу українців до культурної спадщини, пізнати забуті та маловідомі сторінки своєї історії.

Попередня публікаціяПосольство Ізраїлю надало допомогу Вінницькій дитячій інфекційній лікарні
Наступна публікаціяЗавтра всі школи Вінниці переходять в режим онлайн роботи

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Введіть текст коментаря!
Введіть своє ім'я