У Вінниці містом курсував ретро тролейбус. Традиційно в день святкування Дня народження міста по місту курсував ретро тролейбус Зіу-5. Такими тролейбусами вінничани їздили з 1960-х по 1980-ті роки.

Тролейбус курсував по пасажирському маршруту №4 від вулиці Лугової до Вишеньки. Під час поїздки пасажирам розповідали про історію появи тролейбуса у нашому місті.

Нагадаємо, що у далекому 1964 році в місті почав курсувати тролейбус від площі Жовтневої до вулиці Карла Маркса. Будували цю гілку неофіційно під виглядом освітлення вулиці Островського.

Ініціатором будівництва був тодішній мер Генріх Лютворт. Саме він запропонував будівництво гілки для зв’язування східній промисловій частині міста з центром міста.

За цю ініціативу без узгодження з центральними плановими органами, отримав догану від партійного керівництва і згодом залишив посаду міського голови.

Після офіційного відкриття 18 лютого 1964 року тролейбуси постійно оновлюються у дизайні та до сучасних характеристик обладнання. З того моменту пройшло багато часу і нині працює 16 маршрутів, які постійно перевозять жителів міста у різні напрямки міста.

Попередня публікаціяНа Вінниччині затримали 19-річного серійного крадія
Наступна публікаціяУ Вінниці відбулось святкування Дня міста. ФОТОРЕПОРТАЖ

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Введіть текст коментаря!
Введіть своє ім'я