За самовільне захоплення земель історико-культурного призначення підприємець з Вінниччини відповідатиме в суді.

Слідство встановило, що підприємець кілька років незаконно використовував земельні ділянки історико-культурного призначення, занесені до Переліку пам’яток археології місцевого значення поселення черняхівської культури II – IV ст. н. е. та слов’янське поселення VI – VII ст. н. е.

Ці землі відповідно до ст. 150 Земельного кодексу України, належать до особливо цінних земель. Ділянки загальною площею 7,2 га, які перебувають у комунальній власності Іллінецької міської ради, керівник підприємства використовував для вирощування сільськогосподарських культур за відсутності відповідного рішення органу виконавчої влади чи місцевого самоврядування про передачу земельної ділянки у власність або надання у користування (оренду) та за відсутності вчиненого правочину щодо такої земельної ділянки.

Внаслідок самовільного зайняття зазначених земельних ділянок територіальній громаді завдано шкоду на суму 108 тис. грн.

Немирівська окружна прокуратура передала до суду обвинувальний акт на директора приватного підприємства, його обвинувачують у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 197-1 КК України (самовільне зайняття земельної ділянки, вчинене щодо земельних ділянок особливо цінних земель).

У разі доведення винуватості у скоєнні інкримінованого злочину перед судом, особі загрожує покарання у виді обмеження волі на строк від двох до чотирьох років або позбавленням волі на строк до двох років, повідомляє пресслужба Вінницької обласної прокуратури.

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Введіть текст коментаря!
Введіть своє ім'я