9 січня під час сесії міської ради міський голова Сергій Моргунов наголосив на категоричній позиції міської ради проти підвищення тарифів на енергоносії. Він зазначив, що необхідна послідовна політика держави зі зниження тарифного навантаження на споживачів, без розподілу людей на категорії. Адже через неврегульоване питання з підприємствами теплокомунерго, для вінничан, які отримують послугу централізовано, опалювальний сезон може виявитися під загрозою. Очільник міста закликав центральні органи влади вжити заходів для недопущення підняття тарифів та відновити повномасштабну програму державних субсидій у період пандемії.

Очільник міста наголосив, що держава повинна дотримуватись єдиного стандарту у формуванні тарифної політики, особливо в умовах пандемії та економічної кризи. «Ми послідовно і чітко виступаємо проти підняття ціни на газ до завершення опалювального сезону. І Асоціація міст України чітко висловила свою позицію. Я хочу повідомити всім вінничанам, що наша спільна позиція така: в жодному разі не потрібно піднімати тарифи на газ та на інші послуги, які пов’язані з теплозабезпеченням та гарячою водою на період опалювального сезону», – сказав він під час засідання сесії міської ради.

Сергій Моргунов зазначив, що 50% вінничан користуються послугами централізованого теплопостачання, яке надає КП «Вінницяміськтеплоенерго». У структурі тарифу 90 % – це енергоносії і тільки 10 % спрямовуються на утримання підприємства: на заробітні плати (а це не менше 850 чоловік), на обслуговування мереж та модернізацію. Міський голова наголосив на тому, що зі свого боку міська влада робить все, щоб підприємство стабільно забезпечувало вінничан якісними послугами. Більше того, коштом міського бюджету і за допомогою донорів, зокрема SECO та НЕФКО, за останні 10 років було інвестовано в оновлення системи теплопостачання понад 700 мільйонів гривень. Але ситуація з підвищенням цін на енергоносії є загрозливою не тільки для Вінниці, а й усіх міст, де мешканці отримують централізовану послугу з теплопостачання.

«У сьогоднішній тариф міськтеплоенерго, наприклад, за гігакалорію закладена ціна 1528 з ПДВ, сюди вкладається вартість природного газу 7,48 гривень за один кубічний метр або 7380 за тисячу кубів. А буде за січень – 8,800 за тисячу кубів. І це тільки газ, не враховуючи того, що більш, ніж у два рази зростає вартість транспортування. Вартість розподілу була 82 копійки, а буде – 2 гривні. Вартість електричної енергії в тарифі за тепло за 1 кіловат 2,73 грн, а очікується за січень майже 4 гривні. Водопостачання: метр кубічний – 7,36 грн, за січень – 15,10 грн. І на сьогодні ніхто цієї ситуації на центральному рівні не враховує. Все це лягає на теплокомуненерго», – каже Сергій Моргунов.

Також міський голова зазначив, що згідно з чинним законодавством, 90 % надходжень оплати за послуги зразу відщеплюється і відправляється на «Нафтогаз» . А у випадку нерозрахунку «Нафтогаз» може припинити газопостачання, а це загрожує зривом опалювального сезону для споживачів. Окрім того, НАК «Нафтогаз» нараховує пеню і санкції, а це додаткове навантаження на комунальне підприємство, і громада вимушена буде вишукувати додатковий ресурс у бюджеті.

Сергій Моргунов нагадав, що відповідні питання перед центральними органами влади спільно піднімали ще з грудня минулого року.

«Ми неодноразово наголошували на цій проблемі, і Володимир Гройсман як лідер партії «Українська стратегія Гройсмана» постійно пропонує алгоритм щодо не підвищення тарифів на газ. Також у рамках Асоціації міст України зверталися до Прем’єр-міністра Шмигаля ще 28 грудня. І так само до голови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг», – каже міський голова.

Сергій Моргунов додав, що на минулому тижні разом з представниками інших міст України обговорили це питання на нараді з Прем’єр-міністром Денисом Шмигалем, у ході якої було досягнуто домовленостей щодо не підвищення тарифів та спільного Меморандуму між Асоціацією міст України та центральними органами влади, який мав би не допустити кризи в системі теплопостачання.

«Ми домовилися, що граничний тариф для теплокомуненерго не вище 6,99 і «Нафтогаз» не буде вимагати більшу сплату по тарифу за газ. Питання транспортування в різниці на електроенергію взагалі не обговорюється. Це фактично додаткове навантаження на тариф. Нас завірили, що буде враховано в бюджеті дві складові. Перша – різниця в тарифах, яка буде перекриватися за рахунок державного бюджету, і буде відкоригована частина по субсидіях. Тому що ми розуміємо, що під час збільшення ціни на газ повинні бути забезпечені незахищені категорії населення», – сказав міський голова.

Впродовж 2015-2018 років у Вінниці близько 120 тис. будинковолодінь користувалися субсидіями і це значно полегшувало навантаження на сімейні бюджети, додав він.

Як відомо, Уряд прийняв рішення про встановлення граничної ціни на газ на рівні 6.99 грн за кубометр для побутових споживачів. Окрім того, нещодавно поширив дію цього рішення на ОСББ, які самостійно забезпечують себе теплом.

«Так воно повинно бути, але Уряд передбачив фінансування з державного бюджету для постачальників універсальних послуг, тобто приватним обленерго, а ТКЕ – з бюджету не передбачається нічого в різниці тарифів. Тобто, на сьогоднішній день Уряд розділив населення на чотири категорії – ті, хто користується індивідуальним опаленням, ті, хто є членами ОСББ, ті, хто використовує універсальну послугу, і ті, хто користується централізованим опаленням. Це неприпустимо. Ми послідовно і чітко виступаємо проти підняття ціни на газ до завершення опалювального сезону для всіх споживачів. Сьогодні обласна рада також прийняла спільне звернення до Кабміну, Офісу Президента, Верховної Ради з цього питання. Я переконаний в тому що ми не маємо стояти осторонь цих питань і висловлювати свою позицію», – підсумував міський голова.
Попередня публікаціяЯкі стипенції та нагороди можуть отримати відмінники навчання на Вінниччині
Наступна публікаціяУ Вінницькій районній лікарні боротьба за владу почалась з «чорного піару»