На Вінниччині у Гущинцях потерпає від руйнації палац XIX століття. Фоторепортаж

На Вінниччині потерпає від руйнації палац XIX століття. Даний Княжий палац  розташований на території села Гущинці Калинівського району. Палац в класичному стилі був побудований в першій половині XIX століття.

Пізніше маєток як частина приданого Анни Гіжицької перейшло у володіння князівського роду Абамеліків. Останньою власницею двоповерхового палацу, оточеного великим парком, стала Любов Єленова (у дівоцтві Абамелік). Під час революції палац був розграбований, а маєток розорений.

У 1934 році на базі палацу було відкрито сільськогосподарське училище, пізніше воно стало ПТУ і Вищим профтехучилищем № 32, що знаходилось донедавна в ньому. Нині палац перебуває у вкрай занедбаному стані та потребує реставрації.

Всередині будинку збереглось багато ліпнин, дерев’яні сходи та залишки навчальних плакатів від колишнього училища. Заходячи по старовинним сходам у яких проросли дерева одразу потрапляємо до будівлі. Одразу в око кидаються архівні документи колишнього училища. книги та креслення.

Йдучи по першому поверху, проходимо повз колишні навчальні класи та йдемо до центрального входу будівлі, де знаходяться сходи на другий поверх. Піднявшись до нього по старовинним дерев’яним сходам можна побачити руйнацію перекриття даху. Атмосферні опади через дах потрапляють на другий поверх, внаслідок чого починає руйнуватися його перекриття. Йти по ньому дещо нервово через те, що підлога тріщить та прогинається в деяких місцях.

Враховуючи вищезазначені проблеми у такому стані будівля довго не простоїть. Поспілкувавшись з місцевими жителями журналіст нашого видання дізнався, що у Гущинцях цей об’єкт є досить привабливим та має потенціал для туристів.

«Туристи часто приїжджають подивитися на цю будівлю, але вона руйнується і нікому не має до цього діла. Я тут раніше навчалася, тут проводили навчання на швачок, але пізніше через те, що будівля почала руйнуватися на ремонту коштів не було, тому будівлю закинули тому так і стоїть» – розповідає одна з мешканок Гущинців.

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Введіть текст коментаря!
Введіть своє ім'я