Злочином назвали у місцевій «Партії Вінничан» новелу від Міносвіти України, у якій хочуть скасувати вчителям низку виплат та надбавок.  Отже, «Партія Вінничан» звернулась із закликом – врятувати українську освіту.

Так, у розробленому чиновниками Міносвіти законопроекті, вони пропонують удвічі знизити надбавку до заробітної плати «за престижність педагогічної роботи» в розмірі 30% від окладу. А надбавку, запроваджену в січні 2018-го року (про підвищення окладів і ставок педагогічних працівників на 10%) повністю скасувати.

«Цей злочин пропонується зробити попри те, що в уряді відмовилися виконувати постанову про поетапне підвищення мінімального педагогічного окладу до рівня 4 прожиткових мінімумів, оскільки у бюджеті немає грошей. Крім того, з початком карантинних заходів у деяких навчальних закладах почали урізати й посадові оклади, мотивуючи це «простоєм» та «економією», – зауважили в «ПАРТІЇ ВІННИЧАН».

В умовах пандемії, вчителю потрібен інтернет, хороший комп’ютер, він має бути нормально одягнений, мати гроші на транспорт тощо. У деяких країнах навіть доплачують на ці витрати. А тим часом, в Україні Верховна Рада вагається – виділяти чи ні кошти на захист від коронавірусу у школах – маски, антисептики, засоби дезінфекції. І вже зовсім не йде мова, про додаткові виплати за ризики перебування в приміщеннях з багатьма дітьми, які можуть переносити COVID-19 безсимптомно.

«Все це є злочином проти української освіти та педагогів. «ПАРТІЯ ВІННИЧАН» вимагає негайного перегляду державної політики по відношенню до освітян. Адже чиновники отримують зарплати за рахунок наших з вами податків. Тому саме громада має вирішувати – на що їй спрямовувати бюджетні видатки. «ПАРТІЯ ВІННИЧАН» виступає за додаткові надбавки учителям Вінниччини за рахунок місцевих бюджетів. Педагоги, які, ризикуючи власним життям, навчають наших дітей, мають на це повне право», – стверджують у «ПАРТІЇ ВІННИЧАН».

Світлина від Партія Вінничан.

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Введіть текст коментаря!
Введіть своє ім'я