По вулиці Соборній розпочали встановлювати енергозберігаючі ЛЕД-світильники в рамках спільного проєкту з НЕФКО.

У Вінниці по вулиці Соборній замінять 136 світильників вуличного освітлення на світлодіодні. Роботи розпочались сьогодні від площі Гагаріна. Ліхтарі замінять по всій Соборній, на Центральному мосту і площі Героїв Чорнобиля. Це дозволить зменшити споживання енергії, адже окрім того, що ЛЕД-лампи споживають менше електроенергії, вони ще й будуть запрограмовані змінювати яскравість світіння у різні години ночі.

Вінниця спільно з Північною екологічною фінансовою корпорацією (НЕФКО) реалізує масштабний проект з модернізації вуличного освітлення. Загалом у рамках проекту планується встановити ЛЕД-світильники на трьох магістральних вулицях – Соборній, Пирогова та Келецькій. Планується, що після запуску нової системи освітлення центральних магістралей місто буде економити близько 2 млн грн на рік.

Наразі роботи проводяться по вулиці Соборній. Раніше тут проклали підземні короби, в які перенесли усі повітряні лінії: кабелі інтернетпровайдерів та електромережі. Зараз замість старих ламп розпочали встановлювати енергоефективні ЛЕД-світильники.

По вулиці Соборній таких замінять 136 світильників. Вони будуть запрограмовані на зменшення яскравості світіння, що зменшує споживання електроенергії. Увечері, коли людей на вулиці багато, вони світитимуть на 100 %, у 22:00 – на 80 %, у 23:00 – на 70 %, потім на 50 %. Ближче до ранку яскравість збільшуватиметься, повідомляє Вінницька міська рада.

Довідка:
НЕФКО – міжнародна фінансова організація, заснована у 1990 році урядами п’ятьох Північних країн: Данії, Ісландії, Норвегії, Фінляндії та Швеції. Основна мета – позитивно впливати на довкілля. Фінансують та реалізують виключно проекти «зеленого росту» та кліматичні проекти, надаючи пріоритетне значення проектам у Східній Європі, регіоні Балтійського моря, Арктичному та Баренцовому регіонах.

Світлина від Вінницька міська рада.

Світлина від Вінницька міська рада.

Світлина від Вінницька міська рада.

Світлина від Вінницька міська рада.

Попередня публікаціяЯк поміняти виборчу адресу щоб мати право впливати на життя у громаді розповіли у Вінниці
Наступна публікаціяЛідер гурту “ТІК” опублікував відеозвернення до вінничан

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Введіть текст коментаря!
Введіть своє ім'я