Як поміняти виборчу адресу щоб мати право впливати на життя у громаді розповіли у Вінниці

Про важливість голосу кожного виборця розповіли сьогодні, 3 вересня, у Вінницькому Прес-клубі експерти Андрій Кравченко- керівник відділу адміністрування Державного реєстру виборців (ДРВ) управління інформаційних технологій апарату Вінницької ОДА, Анатолій Синявський, керівник відділу ДРВ у м.Вінниця, Володимир Кіпень, голова ГО «Інститут соціальних досліджень і політичного аналізу».

Отже, 5 вересня стартує виборчий процес місцевих виборів, а до 10 вересня громадяни, які не мають реєстрації в своїх громадах, мають можливість  стати повноцінними виборцями там, де вони постійно мешкають та обирати органи місцевого самоврядування. Це стосується щонайменш 5,5 млн громадян України – внутрішньо переміщених осіб, трудових мігрантів, виборців без зареєстрованого місця проживання.

Тепер виборцям навіть не потрібно документально підтверджувати право оренди на житло чи надавати довідку ВПО. Прив’язка до «паспортної» реєстрації позбавляла близько 5,5 мільйонів українців обирати представників місцевого самоврядування. Близько 1,5 мільйонів з них – це внутрішньо переміщені особи, які фактично вже знайшли свої домівки в інших областях, але досі залишалися без права впливати на формування місцевої влади.

На жаль, ця революційна законодавча зміна, яка відкриває можливості гарантованого Конституцією впливу на владу, не здобула належної уваги  – на кінець серпня про свої виборчі права подбало майже 18 тисяч громадян по всій Україні. З них 551 у Вінницькій області станом на 10.00 третього вересня. Тому в ці останні дні представники Вінницького пресклубу та Громадського холдингу «ГРУПА ВПЛИВУ» запрошують громадян включитися у процес і подбати про зміну виборчої адреси.

Можливість голосувати без прив’язки до прописки – це результат чотирирічної адвокаційної кампанії #КоженГолосВпливає і зусиль багатьох зацікавлених сторін, у тому числі, самих внутрішньо переміщених осіб.

Витратити 5 хвилин свого часу, щоб подати заяву про зміну виборчої адреси – це та інвестиція в життя громади, яка працюватиме на інтереси «інвестора»-виборця протягом наступних п’яти років. 

Для того, щоб проголосувати на місцевих виборах 25 жовтня 2020 року, потрібно до 10 вересня подати до Державного реєстру виборців заяву про зміну виборчої адреси:

– онлайн в Особистому кабінеті виборця на сайті drv.gov.ua за наявності кваліфікованого електронного підпису;

– у паперовій формі особисто або через уповноважену особу.

Захід був організований Вінницьким прес-клубом у партнерстві з громадською організацією «Громадський холдинг «ГРУПА ВПЛИВУ» за підтримки Міжнародної фундації виборчих систем (IFES), Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), Міністерства міжнародних справ Канади та британської  допомоги від уряду Великої Британії. 

 

Попередня публікаціяНа Вінниччині замість касових апаратів почали використовувати програмні РРО
Наступна публікаціяВ центрі Вінниці замінять 136 світильників вуличного освітлення на світлодіодні

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Введіть текст коментаря!
Введіть своє ім'я