Home Новини На Вінниччині на придбання засобів реабілітації витратять майже 90 мільйонів

На Вінниччині на придбання засобів реабілітації витратять майже 90 мільйонів

0
На Вінниччині на придбання засобів реабілітації витратять майже 90 мільйонів

З держбюджету 2020 року Вінницькій області передбачено 89,6 млн грн для забезпечення технічними засобами реабілітації осіб з інвалідністю. Про це повідомила заступник голови ОДА Наталя Заболотна, ідеться в публікації на сайті ОДА.

Так, вона зазначила, що органами соціального захисту населення області вже видано 6 743 вироби на 21,5 млн грн.

“Як відомо, для соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні передбачені державні програми, які дають можливість особам з інвалідністю ефективно реалізувати свої права та свободи і вести повноцінний спосіб життя. Зокрема, держава забезпечує безоплатне надання особам з інвалідністю та дітям з інвалідністю технічних засобів реабілітації”, – зауважила Наталя Заболотна.

Медичні показання для забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації, а також для виплати компенсації, у тому числі для надання реабілітаційних послуг, визначають для:

  • осіб з інвалідністю – медико-соціальної експертної комісії з оформленням індивідуальної програми реабілітації; 
  • дітей з інвалідністю та інших осіб, за винятком постраждалих внаслідок антитерористичної операції, яким не встановлено інвалідність, – лікарсько-консультативної комісії лікувально-профілактичних закладів або клініки Українського науково-дослідного інституту протезування, протезобудування та відновлення працездатності з оформленням відповідного висновку;
  • осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю, які досягли шестирічного віку (для забезпечення кріслами колісними з електроприводом для пересування у приміщенні);
  • осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю з 14 років (для забезпечення кріслами колісними з електроприводом для пересування поза межами приміщення або електроскутером) – обласні медико-соціальні експертні комісії з оформленням відповідного медичного висновку із зазначенням засобу реабілітації (крісло колісне з електроприводом або електроскутер);
  • постраждалих внаслідок антитерористичної операції, яким не встановлено інвалідність, – військово-лікарської комісії з оформленням відповідного рішення чи лікарсько-консультативної комісії лікувально-профілактичних закладів з оформленням відповідного висновку.

Для безоплатного забезпечення технічними засобами реабілітації або отримання компенсації необхідно звернутися до органу соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання.

Там особу з інвалідністю ознайомлять з переліком підприємств, які відповідають необхідним вимогам із зазначенням контактних даних, до яких такі особи можуть звернутися:

  • електронним каталогом засобів реабілітації, які виготовляються відповідними підприємства; 
  • сумісністю різних технічних та інших засобів реабілітації під час їх призначення;
  • механізмом отримання засобів реабілітації та компенсації.

Крім того: Особам з інвалідністю по слуху, законним представникам дітей з інвалідністю по слуху віком від семи років може бути виплачена компенсація за придбання мобільного телефона або планшета (з функцією відеоспілкування) але в межах граничної ціни на мобільний телефон.

Для уточнення деталей необхідно звернутися до органу соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживанняОсобам з інвалідністю I і II групи по зору та законним представникам дітей з інвалідністю по зору може бути виплачена компенсація за придбання годинника (електронного – дітям віком від шести років), мобільного телефона (дітям віком від семи років). Для уточнення деталей необхідно звернутися до органу соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання.

Компенсація виплачується на підставі фіскального чеку, що свідчить про факт придбання особою з інвалідністю засобу реабілітації.Станом на 14.07.2020 року Вінницька область профінансована на суму 24 242 691,55 грн.

Загалом на 2020 рік для Вінницької області передбачено кошти обсягом 89,6 млн. грн. Органами соціального захисту населення області забезпечено використання коштів у сумі 21 456 481,44 грн. (88,13%), на які видано 6 743 вироби, з них:- 5 709 протезно – ортопедичних виробів (зокрема, ортези, протези, ортопедичне взуття);- 253 крісла колісних;- 629 засоби реабілітації (зокрема, палиці, милиці, підйомники);- 83 спецзасоби для спілкування та обміну інформації, проведено ремонт (планшет, аудіоплеєр, диктофон, годинник, мобільний телефон);- проведено ремонт 69 технічних засобів реабілітації.Ще 115 засобів технічної реабілітації на суму 2 293 118,27 грн. (10,69 %) виготовляються.Тобто використано 97,55% коштів.