В Межах бізнес-тренінгу «Школа гідів 2.0: успішний туристичний стартап» у Вінниці розпочалися індивідуальні експертні консультації для гідів від спеціалістів в галузі туризму. Експертами та експертками виступають представники департаменту маркетингу міста та туризму міської ради, а також провідні зовнішні фахівці галузі туризму, серед яких директорка бюро «Цікавий Київ», управляюча школи гідів Юлія Ліщук; гід-практик з Києва, автор циклу екскурсій «Німці Києва», співавтор тексту аудіогіда City Sightseeing Kyiv Павло Мядзель; гід-практик з Одеси, засновник туристичної агенції «Тудой-Сюдой» Олександр Бабіч.

2.jpg

«Мета експертних консультацій – показати перспективи малого підприємництва в туристичній сфері для гідів та запропонувати індивідуальний механізм просування власних продуктів. Ми бачимо, що навіть попри карантин у Вінниці щотижня проходить чимало авторських, тематичних і оглядових екскурсій, і щораз більше на них помітні туристи – отже, ринок поступово відновлюється, і якісний та цікавий туристичний продукт однозначно є затребуваним», – підкреслив директор департаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради Олександр Вешелені. 

Перед початком експертних консультацій учасники та учасниці підготували описи свого позиціонування, власних туристичних продуктів, плани щодо їх просування тощо. Після чого на платформі zoom розпочалися індивідуальні (для кожного (-ої) учасника (-ці) експертні консультації, під час яких гіди представляють свої напрацювання для коригування, надання порад експертами та експертками задля подальшого доопрацювання та покращення якості роботи. 

«Цей захід став поштовхом для подальших активних дій. Дійсно відчувалося, що експерти хочуть допомогти, надати поради, які покращать роботу. Розмова під час консультації змусила тверезо подивитися на свої недоліки і підштовхнула дійсно взятися за їх вирішення, працювати над промоцією і впізнаваністю», – зауважила учасниця експертних консультацій Віталіна Пристопюк.

Есперти надають гідам поради щодо правильного оформлення трудового статусу; виокремлення цільової аудиторії; побудови бренду гіда чи екскурсбюро; грамотного позиціонування; створення оригінальних турпродуктів; дієвих форм промоції та промоматеріалів тощо.

«Вдячна за можливість отримати консультації експертів у сфері туризму. Вони підсвітили ті нюанси, на які раніше не надто звертала увагу. Та це виявилось справді важливо, а зауваження цінними. Найголовніше, що всі поради та рекомендації абсолютно здійсненні, практичні та вже допомагають у розвитку моєї туристичної справи у Вінниці», – розповіла учасниця консультацій Тетяна Рибак.

Як зауважив очільник ГО «Спілка підприємців «СТІНА» Олександр Печалін, в рамках проекту Вінницький стандарт гостинності відбудуться також заходи, направлені на консолідацію туристичного середовища міста Вінниці, зокрема «Meet up гостинності» – зустріч рестораторів, готельєрів та гідів. Також заплановані мовні курси для опанування основ ведення англомовних екскурсій для іноземців, повідомляє Вінницька міська рада.

Консультування організоване завдяки проекту «Вінницький стандарт гостинності», який реалізовує громадська організація «Спілка підприємців «СТІНА» за підтримки Уряду Канади через Фонд сприяння розвитку малих і середніх підприємств проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (ПРОМІС) в партнерстві з Вінницькою міською радою.
Першим етапом бізнес-тренінгу «Школа гідів 2.0: успішний туристичний стартап» стало 5-денне онлайн навчання для 28 гідів-практиків з розвитку туристичного підприємництва. Наразі триває другий етап – експертні консультації для охочих отримати поради від спеціалістів в галузі туризму щодо того, як підвищити свою конкурентоспроможність на туристичному ринку.

Попередня публікаціяУ Вінницькій області незаконно видобули граніту на 235 мільйонів гривень
Наступна публікаціяШколярі у Вінниці можуть отримати грант у 45 тисяч гривень

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Введіть текст коментаря!
Введіть своє ім'я