Home Новини У Вінниці демонтували риштування з історичного прибуткового будинку Фігмана та Хасіна. ФОТОРЕПОРТАЖ

У Вінниці демонтували риштування з історичного прибуткового будинку Фігмана та Хасіна. ФОТОРЕПОРТАЖ

0
У Вінниці демонтували риштування з історичного прибуткового будинку Фігмана та Хасіна. ФОТОРЕПОРТАЖ

У Вінниці демонтували риштування з історичного прибуткового будинку Фігмана та Хасіна. Сьогодні на вулиці Соборній завершили демонтаж риштування з історичного будинку, який досить довгий час знаходиться у замороженому стані реставрації. Навколо будівлі був демонтований паркан та будівельне сміття.

Нагадаємо, що роботи були оцінені у 83 тисячі гривень. Журналісти нашого видання оглянули будівлю аби показати читачам, що знаходиться всередині даного довгобуду. Будівля має три поверхи з підвалом та мансардним поверхом. Майже на кожному з них все знаходиться у закинутому стані. Деякі східці не були реставровані та знаходяться у хиткому стані. Під час робіт по реставрації були замінені аварійні балки між поверхами та оновили підлогу та збереглися ковані перила. З будівлі відкривається панорамний вигляд на площу Театральну та вулицю Соборну.

Нагадаємо, що дана будівля є архітектурною пам’яткою місцевого значення. Спочатку тут було дві окремі історичні споруди, маєтки
купців Фігмана та Хасіна відповідно. У 1913 році вони спільно з Ароном Ваксманом відкрили другий в місті ілюзіон (кінотеатр) під назвою “Експрес”. Він розташовувався на першому поверсі будинку Фігмана, з боку сучасної вулиці Театральної. З 1924 року кінотеатр діяв під назвою “Червоні зорі”.

В 50-х роках будівля зазнала реконструкції, де 2 різні будівлі об’єднали у єдине ціле та зростили на ще один поверх вище. У повоєнні роки цей будинок запам’ятали як адміністративний з магазином на першому поверсі. Будівля функціонувала до 90-х років після чого тут розпочали реконструкцію з добудовою мансардного поверху.