Під Вінницею в Луці-Мелешківській прокуратура намагається повернути приватизовані шматок річки та прибережні захисні смуги

Прокуратура Вінницької області, під час вивчення питань законності використання земель водного фонду, установила, що на підставі рішення Луко-Мелешківської сільської ради за фізичною особою зареєстровано право приватної власності на земельну ділянку  для ведення особистого селянського господарства площею майже 1 гектар.

Однак, з’ясовано, що на вказаній земельній ділянці знаходиться річка та її прибережні захисні смуги, а тому вони, відповідно до норм ст. ст. 59, 61 Земельного кодексу України, в приватній власності перебувати не можуть.

Крім того,  встановлено, що сільською радою рішення про надання у власність цієї ділянки не приймалось. 

Прокуратурою області пред’явлено до Вінницького міського суду  позовну заяву щодо визнання недійсними правовстановлюючих документів на вищевказану земельну ділянку та витребування її з незаконного володіння на користь Вінницької міської ради.

За результатами розгляду позову міським та апеляційним судами прийняті рішення про відмову в задоволені позовних вимог.

Не погодившись з прийнятими рішеннями, прокуратурою Вінницької області до Верховного Суду скеровано касаційну скаргу щодо їх оскарження. Постановою Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду касаційна скарга Прокуратури Вінницької області частково задоволена. За результатами розгляду скарги рішення Вінницького міського суду Вінницької області та постанову апеляційного суду Вінницької області скасовано, справу направлено на новий розгляд до суду першої інстанції, повідомляє пресслужба прокуратури Вінницької області.

Попередня публікаціяУ Вінниці відбулась зустріч щодо будівництва житлових будинків поблизу колишнього цвинтаря, де ховали вояків з тифом. ФОТОРЕПОРТАЖ
Наступна публікаціяУ Вінниці побільшало сучасних систем для збору сміття. Фото