У Вінниці оголосили результати конкурсу «Альтман сквер»

У Вінниці оголосили результати конкурсу «Альтман сквер». Про це повідомляє Вінницька міська рада.

Сьогодні, 24 квітня, організатори та замовник архітектурного конкурсу на розробку пропозиції з облаштування скверу по вул. Архітектора Артинова у Вінниці оголосили результати конкурсу «Альтман сквер» https://cutt.ly/cyuWoFA Фінальний захід-презентація з представленням усіх проектів та команд, на жаль, переноситься на більш сприятливий період. Дата буде повідомлена окремо.

До роботи над проектом облаштування ділянки в історичній частині Вінниці було залучено https://cutt.ly/fyuk9T6 три команди. Усі вони з лютого 2020 року працювали над пошуком найкращого просторового та композиційного рішення, яке враховувало б сусідство приватного і публічного просторів та поєднало б інтереси різних груп користувачів.

Члени журі оцінювали проекти за такими критеріями: запропоновані рішення мають враховувати можливість використання скверу різними мешканцями та вирішення питання нового зеленого каркасу. Також, було оцінено способи вирішення місць для сидіння, художній код скверу Натана Альтмана та економічну доцільність проектних рішень, а ще невибагливість і низьку затратність догляду за сквером – https://cutt.ly/TyiWgqR

У результаті перше місце посіла команда з Києва у складі: Костянтин Кучабський, Семен Поломаний та Роман Сах.

Друге місце за збірною командою з м. Хмельницького та м. Одеси: Дмитро Райфшнайдер, Олена Джула-Райфшнайдер, Ганна Чернат, Євген Чернат, Анастасія Джула, Катерина Палюра, Карина Штанкова, Віктор Шупляк, Анастасія Варваніна.

Третє місце дісталось команді з Києва: Ксенія Феофілактова та Марина Харлампова. За умовами замовленого конкурсу основні премії для всіх трьох команд однакові – 50 тис. грн. При цьому колектив-переможець отримує додаткову премію в розмірі 30 тис. грн, за друге місце додаткова винагорода складає 20 тис. грн.

«На мою думку, проект-переможець дуже добре враховує побажання місцевих мешканців мати тихий, природній сквер біля вікон своїх будинків. На це, згідно з нашими опитуваннями, був великий запит, і команда архітекторів з Києва над цим дуже добре попрацювала. Це не має бути гамірний простір з великим скупченням людей, це більше схоже на місце для задумливих розмірковувань, для насолоди природою та свіжістю. Особисто для мене фаворитом був інший проект, який націлений на більшу присутність людей, їх активність, бо для мене публічні простори – це насамперед про людей, а не про природу. Та як член журі я розуміла, що маю виходити не з особистих уподобань, а з завдань конкурсу, які базувались на очікуваннях мешканців. Тому проект з потужною екологічною складовою у підсумку переміг. Загалом я дуже задоволена перебігом конкурсу, якістю робіт команд та, звісно, роботою журі» – Аліна Дяченко, директорка комунального підприємства Інститут розвитку міст.

«Результатом конкурсу стали, дійсно, якісні роботи, при чому в кожної команди свій акцент. У команди дівчат з Києва сильна художня складова, ще й виражена в роботі з озелененням. Сильна сторона збірної команди Хмельницький-Одеса – ретельність опрацювання умов конкурсу і увага до деталей завдання, потреб мешканців. Команда хлопців з Києва вразила своїм комплексним підходом, який переконливо та аргументовано розкриває головну ідею проекту – створення екологічно сталого міського ландшафту, а конкретна локація може стати знаковим місцем і заслуговує на реалізацію подібного амбітного проекту.» – Максим Крамар, провідний архітектор Агенції просторового розвитку та співзасновник архітектурного клубу «Archiclub/Vinnytsia».

«Ми отримали колосальний досвід комунікації. Цей конкурс став синтезом організаційної роботи офісів, що працюють над просторовим розвитком нашого міста та колективу експертів ззовні. Я вдячний учасникам за їх включеність та переживання разом із організаційним комітетом тих викликів, котрі ми поставили. Можна сказати, що змагались не проекти, адже всі вони виконані на високому рівні, змагались підходи до розв’язання завдання конкурсу. Я впевнений, що якість фінішних робіт, яку показали команди, та рівень організації стане планкою, котру не можна понижати для майбутніх архітектурних конкурсів. Проект переможець – це амбітний проект, що ставить перед містом ряд викликів, пов’язаних із впровадженням нових підходів до ландшафтних об’єктів, публічних просторів, застосування принципів сталого розвитку та підсилення екосистеми міста» – Євген Совінський, перший заступник директора Департамент архітектури та містобудування Вінницької міської ради, головний архітектор міста.

«Попри карантинні обмеження комунікація під час засідання була дуже жвавою і пройшла наче на одному диханні. Дуже втішало те, що озвучені думки і оцінки членів журі доводили спільне розуміння пріоритетів конкурсу, і навіть більше – пріоритетів просторового розвитку міст. Усі три роботи підтвердили правильність їхнього відбору – проекти зроблені дуже професійно та уважно, і водночас кожен із них мав свою “родзинку”. Мене порадувало, що всі три концепції, хоч і відштовхувалися від загального уявлення скверу як міського саду, гралися з постаттю і спадком Натана Альтмана по-своєму. Це означає, що мистецтво та історія можуть слугувати джерелом натхнення для архітекторів та ландшафтників, і це додає вартості їхнім рішенням. Безсумнівно, команда-переможець зуміла якнайбільше сформувати цю додану вартість Альтман скверу, яка дуже органічно вливається в загальний образ міста та його центру» – Олександр Вешелені, директор Департаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради про Альтман сквер.

Також, у зв’язку з карантинними обмеженнями, фінальний захід-презентацію, під час якої колективи мали представити власні проекти та подальший графік виставок робіт перенесено на більш сприятливий час. Конкретну дату буде невдовзі повідомлено на на офіційній фейсбук-сторінці конкурсу «Альтман сквер» – https://cutt.ly/4yuvxWu.

Нагадаємо, що ініціатива облаштування “Альтман скверу” була сформована у 2015 році в рамках культурно-мистецької резиденції “Над Богом”. У 2019 році було проведено вивчення громадської думки щодо майбутнього скверу: спершу опитували містян, які проживають у навколишніх будинках, згодом відбулось опитування усіх вінничан з приводу того, які об’єкти та активності вони хотіли бачити у міському сквері – https://bit.ly/3ciKPLJ. Саме результати цих досліджень і лягли в основу завдань архітектурного конкурсу – для врахування потреб громадян при розробці проектної пропозиції – https://bit.ly/2XxBwUo .

Попередня публікаціяУ Вінниці передадуть продукти харчування з дитячих садочків до лікарень міста
Наступна публікаціяУ Вінниці розпочали оновлення дорожньої розмітки

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Введіть текст коментаря!
Введіть своє ім'я