Мери міст звернулись до керівництва “Слуги народу”: заплановані зміни до Виборчого кодексу антиконституційні і обмежують виборче право

Як ми вже повідомляли раніше, на тлі падіння рейтингу партії “Слуга народу” у владі лобіюють зміни до Виборчого кодексу, фактично переписуючи правила виборів під себе перед самими виборами. На думку провладних політиків такі маніпуляції допоможуть президентській партії уникнути ганебної поразки.

План “А “- усунути політичних конкурентів

Юристи та технологи “Слуги народу”, незважаючи на основні принципи демокартії та конституційні права громадян пропонують скористатись можливостями власної більшості у Верховній Раді та внести такі зміни в Виборчий кодекс, які встановлять монополію на право участі в місцевих виборах лише великих парламентських партій і законсервує існуючу політичну систему та вплив декількох олігархічних груп. Про що йде мова.

Встановлення загальнонаціонального рейтингу партій для розподілу мандатів в міських радах на рівні 5%.

Обов’язкове висування кандидатів від партії в 2/3 областей. Мільйонні застави.

Обмеження можливості самовисування для кандидатів на посаду сільського, селищного та міського голови.

Як і прогнозували політичні експерти, такі дії влади стимулюють електоральних лідерів регіонів – міських голів до об’єднання, аж до утворення “партії мерів” і спільного походу міських голів на вибори по всій країні. Також політичні оглядачі прогнозують, що за таким сценарієм влада лише поглиблює політичну кризу, а її програш на місцевих виборах “партії мерів” може спричинити позачергові парламентські, або навіть президентські вибори.

Мери міст: запропоновані зміни Виборчого кодексу України – антиконституційні

Днями “Асоціація міст України” та її керівник, мер Києва Віталій Кличко звернувся до Голови Верховної Ради України, голів фракцій політичних партій та депутатських груп Верховної Ради України щодо ситуації, яка склалася навколо процесу підготовки до місцевих виборів та пропозицій змін до Виборчого кодексу України.

У зверненні наголошується на неприпустимості закритого процесу обговорення змін до Виборчого кодексу України в частині місцевих виборів та необхідності залучення до обговорення усіх зацікавлених осіб, зокрема, Асоціації міст України.

Щодо змін до Виборчого кодексу України, які планується внести, Голова АМУ наголошує, що пропозиції по встановленню будь-якого загальнонаціонального рейтингу партій, від якого буде залежати їх право на розподіл депутатських мандатів до місцевих рад, є антиконституційним та обмежує виборче право.

Також є неприпустимою пропозиція запровадити пропорційну виборчу систему для виборів депутатів місцевих рад (сільських, селищних, міських) з кількістю виборців у громадах 90 тисяч і менше.

Асоціація міст України висловлює сподівання, що народні депутати не будуть запроваджувати додаткових виборчих бар’єрів на місцевих виборах 2020 року як для політичних партій, так і для самовисуванців.

Довідково:

Асоціація міст Украї́ни всеукраїнська асоціація органів місцевого самоврядування, що представляє позицію та захищає інтереси місцевого самоврядування, веде від імені громад діалог з органами державної влади на всіх рівнях.До складу АМУ входить 878 територіальних громад, серед яких — 486 об’єднаних територіальних громад (ОТГ).

Попередня публікаціяУ Вінниці планують виготовляти апарати штучної вентиляції легень
Наступна публікаціяЩе одне “нове обличчя”. Зеленський призначив голову Жмеринської РДА

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Введіть текст коментаря!
Введіть своє ім'я