Home Новини З 16 по 24 березня у Вінниці склали понад 30 адмінпротоколів за спалювання листя

З 16 по 24 березня у Вінниці склали понад 30 адмінпротоколів за спалювання листя

0
З 16 по 24 березня у Вінниці склали понад 30 адмінпротоколів за спалювання листя

З початку березня у місті почали роботу спеціальні мобільні групи, які працюють з вінничанами, котрі палять листя. Працівники муніципальної варти уже склали понад 30 адмінпротоколів на порушників. За свої дії вінничани сплатять штраф, який коливається від 340 до 1700 грн.

Щороку із настанням весни вінничани розпочинають прибирати на своїх прибудинкових територіях, присадибних ділянках і зазвичай спалюють зібране опале листя, гілля, бадилля та інші відходи. При згорянні таких рештків з димом вивільняються діоксини – одні з найотруйніших для людини речовин. А під час тління листя чи бадилля у повітря надходить бензопірен, що здатен викликати у людини ракові захворювання.

Щоб вінничани дихали повітрям без таких отруйних речовин, уже кілька років поспіль працівники Муніципальної варти ведуть активну роз’яснювальну роботу про шкоду від спалювання листя.

«Відповідно до розпорядження міського голови Сергія Моргунова з 16 березня працівники Муніципальної варти спільно із представниками квартальних комітетів, комунальних підприємств та виконавчих органів міської ради розпочали спільні рейди по виявленню фактів спалювання відходів рослинного походження. З 16 по 24 березня складено понад 30 адміністративних протоколів на вінничан, які спалювали листя. Спільні рейди продовжуватимуться до 16 квітня», – розповів начальник Муніципальної варти Віталій Чигур.

У Муніципальній варті просять повідомляти про факти спалювання листя до Ситуаційного центру за телефоном 067-4-102-101, або ж до Цілодобової варти 15-60, повідомляє Вінницька міська Рада.