Уряд урізає видатки з бюджету. Що втратить Вінницька область

Фото "УНІАН"

Уряд і взагалі «зелена» влада зайшли у глухий кут. З одного боку неповернення боргів зовнішнім кредиторам буде означати дефолт.

З іншого – гроші може дати тільки МВФ і тільки під гарантії прийняття закону про заборону повернення націоналізованих банків колишнім власникам, проти чого виступає «група Коломойського», а також після прийняття закону про ринок землі. Проти чого виступає суспільство. А більше грошей брати немає звідки, – пише телеграм-канал “Політична Арена Вінниччини”.

Доведеться максимально урізати всі бюджетні статті, які тільки і можна урізати.

Причому, як з’ясувалося ледь не в останні години, ані уряд, ані керівництво «Слуг» у парламенті досі не знають, з якого боку до урізання приступатися. Як, до речі, і коли це робити, з огляду на карантинні заходи – у суботу, неділю, чи пізніше.

Поки що мова йде про скорочення видатків бюджету на 55 млрд грн та збільшення дефіциту на 86 млрд грн. Щоб ви зрозуміли масштаби фінансової «дірки», то бюджет всієї галузі охорони здоров’я України на 2020 рік – близько 113 млрд грн.

Повністю припиняють фінансування кінопродукції, Держтуризму, замороженими залишаться проєкти будівництва музеїв Голодомору та Небесної Сотні, скоротять видатки на програми Інституту нацпам’яті. Все це болюче для громадськості, але, будемо відвертими, є невеличкою частиною (7 млрд), з того, на чому планують економити. Основна мета – місцеві бюджети.

Обнуляється фінансування Фонду регіонального розвитку (7,5 млрд грн), тобто усі місцеві програми – від ремонту доріг у районах до будівництва шкіл – чекатимуть кращих часів. Місцеві бюджети позбавляють 7,3 млрд акцизних грошей.

Голови ОДА та РДА позбавляються права без згоди місцевих рад змінювати місцеві бюджети.

Фермери залишаються без державних дотацій, адже АПК залишиться без очікуваних 4 млрд грн на ці цілі. Останнє є тим більш болісним, оскільки Вінницька область за останні роки отримувала максимально можливі суми на програми такого напрямку.

Зникнуть і субвенції місцевим бюджетам на освіту: «Спроможна школа для кращих результатів» – 1,5 млрд грн по загальному фонду (тобто програми не буде), на підтримку молодих вчителів – 1,5 млрд грн, а також на Нову українську школу – 1,4 млрд грн.

І ще – в намірах уряду зменшити фінансування місцевих виборів з 2 млрд 156 млн грн до 1 млрд 291 млн грн. З чого можна зробити висновок, що «зелена» влада ну дуже не хоче проводити вибори саме у цьому році.

При цьому лише на 4% скоротять фінансування Верховного Суду (з 2 млрд 383 млн грн, до 2 млрд 273 млн грн). Майже незмінними залишаються видатки на Апарат Верховної Ради України, Державне управління справами, Офіс Генерального прокурора, Міністерство внутрішніх справ України.

Попередня публікаціяУ Вінниці завершили будівництво нового муніципального житлового будинку на вулиці Маяковського. ФОТО
Наступна публікаціяЗ 16 по 24 березня у Вінниці склали понад 30 адмінпротоколів за спалювання листя