У Вінниці Олександр Никитюк розповів про безсніжний фестиваль «Mithogenes 2020». Інтерв’ю з художником, керівником ГО «Лабораторія актуальної творчості» та куратором 14 Міжнародного зимового Фестивалю land-art «Mithogenes» Олександром Никитюком.
Головна концепція проекту залишається незмінною – "Міфогенез", як визначення створення, продукування новітнього міфу є назвою проекту, який визначає його тематику. Створені учасниками, в контексті загальної назви проекту об'єкти land-art, виконують завдання "Міфогенезу" і візуалізують відчуття сучасності через художній образ. Результатом є виникнення дискурсивного поля між глядачем і створеним художниками новим міфологічним простором.
«Підрахувати точну кількість робіт і художників поки іще не змогли, але слідкуйте за сторінкою «Mithogenes 2020», – каже куратор проекту.
Особливість land-art, як напрямку і форми сучасного мистецтва в інтимності самого творчого процесу. Художники взаємодіють з середовищем не публічно, до глядача проекти land-art доходять практично лише у вигляді виставок, складених з фото і відео документації, як результату. Учасники цьогорічного проекту протягом 22-23 лютого 2020 р., створять на території Немирівського скіфського городища об`єкти ленд арту (мистецтва довкілля). З фото матеріалу буде сформована експозиція для презентації протягом 2020 року в містах України та за кордоном.
В межах проведення цьогорічного Фестивалю 21 лютого 2020 р. о 16.00 в Вінницькому обласному краєзнавчому музеї триває презентація виставки робіт створених в межах попереднього фестивалю 2019 р. та відбудеться офіційний старт нового проекту «Міфогенез 2020».
Організатори:Департамент культури Вінницької міської Ради, Департамент соціальної та молодіжної політики Вінницької обласної державної адміністрації, ГО «Лабораторія актуальної творчості», ГО «Ліга розвитку мистецтв».
Партнери проекту: Генеральне консульство Республіки Польща у Вінниці, Група компаній KNESS, Вінницький «АрхіКлуб», Вінницький Народний клуб фотомистецтва «Обрій».
Більше дивіться у відео:
![](/wp-content/uploads/news/4b/fd4bfd3d07f339b722358a544c75296ea5.jpg)
![](/wp-content/uploads/news/7a/7b7a7b9110c4c0ae8f2da7133f81a16c4f.jpg)
![](/wp-content/uploads/news/b8/64b864adfe9e08267c7ea1f54540f84a20.jpg)
![](/wp-content/uploads/news/16/2916294ba479c5df8dfd4e1f4bf37349fd.jpg)
![](/wp-content/uploads/news/13/a613a6a0dfa8192308a996841387743332.jpg)
![](/wp-content/uploads/news/14/141414564450fecafe13185eaf84d4adab.jpg)
![](/wp-content/uploads/news/7b/517b512911dcc1253dec66573d2669fc5e.jpg)
![](/wp-content/uploads/news/52/b752b77f9d39826c0e497fe7f84107de77.jpg)