Вінничанин Іван Верещак змайстрував власну міні-ГЕС. Станція працює від течії, яка штовхає невеликі залізні лопаті. Чоловік каже, працював над своїм винаходом пів року і тепер повний блекаут йому і навіть сусідам нестрашний, ідеться в публікації на сайті ТСН.
Конструкція встановлена на вузенькій річці Вінничка, що протікає в одному із районів Вінниці. Міні-ГЕС насправді – механічне колесо, яке за допомогою води здатне видавати енергію, каже винахідник.
Іван Верещак над конструкцією працював пів року, і коли зрозумів, що блекаут близько, одразу прискорився. Триметрова основа із залишків металевого паркану, шістнадцять лопастей з балонів від фреону і течія – разом генерують 12 вольтів струму.
“Якщо течія має один метр в секунду, то це вже можна використовувати цю воду. Я кинув корок від вина, пробігся, вийшло 10 метрів 10 секунд”, – розповідає чоловік.
Серце цієї станції – генератор, вже від нього енергія передається до гаража пана Івана.
“Дріт йде від нашої станції, я заряджаю ним акумулятор, потім на перетворювач і з перетворювача на розетку 220 вольтів”, – показує принцип чоловік.
Про власну міні-ГЕС, каже, мріяв роками. Чоловік все життя працював інженером-енергетиком, і коли вийшов на пенсію почав займатися своїм хобі.
“Впродовж всього життя я збирав це залізо, мені дуже прикро, коли чую, що здав на металобрухт, купив пляшку горілки. В мене серце обливається, мені все потрібно”, – сміється Іван.
Свій струм майстер передає пункту обігріву багатоповерхівки, яка за 50 метрів. В разі блекауту, каже, мешканці зможуть там заряджати телефони і гаджети, а ще вмикнути кілька лампочок. Потужності його ГЕС на це точно вистачить.
“В разі якоїсь великої кризи, якщо не буде світла довгий час, то можна сюди завести 220 вольтів і люди зможуть заряджати телефони, ґаджети”, – переконує він.
Але, якщо одні сусіди задоволені, інші – обурюються, бо бояться, що навесні через “ГЕС”, у них буде вода у городі. Пан Іван каже, готовий зупинити станцію, щойно вона буде комусь завдавати незручностей. Поки ж лопаті цілодобово виробляють енергію.
В планах винахідника поставити на ГЕС потужніший генератор і тоді Іван Верещак зможе ділитись енергією з усією багатоповерхівкою. Поки ж каже, конструкція має пережити зиму, бо коли сильні морози, колесо замерзає, зупиняється і перетворюється на величезну крижинку.