Відсьогодні, 29 грудня і до Водохреща, всі охочі зможуть запалити свічку від лампадки з Віфлеємським вогнем Миру, яку встановили у холі міськради. Сюди її передали представники вінницького осередку Пласту.

Головною метою щорічної акції є поширення благодатного вогню з місця народження Ісуса Христа до всіх, хто його потребує. Він символізує світло, добро та надію. Із рук пластунів лампадку з вогнем прийняв заступник директора департаменту культури Вінницької міської ради Олексій Циганков.

«Завдяки такій різдвяній ініціативі, ми маємо можливість доторкнутись до різдвяного вогню, доторкнутись серцем, до того місця де сталася найважливіша подія – народження Ісуса Христа. Ми вдячні представникам організації «Пласт» за те, що вони традиційно, з року в рік, привозять Вифлеємський вогонь до Вінниці. Ви несете не просто свічку, не просто вогонь, ви несете – надію, а це найважливіше, що сьогодні потрібно для нашої країни – це надія і непохитна віра у найближчу Перемогу світла над темрявою. Нехай світло та тепло Вифлеємського вогню зігріває серця та душі усіх у цей непростий час», – говорить Олексій Циганков.

Світло з міста Віфлеєму, з храму Різдва Христового, з рук у руки мандрувало до пластунів України. Вінницькі представники розповіли наскільки важливо сьогодні за відсутність світла у будинках та на вулицях тримати світло у своїй душі, підтримувати один одного словом та допомогою.

Адже вся Україна нині перебуває у скрутних умовах – постійних ракетних обстрілах, відключенні електроенергії і Світло є тим символом незламності нашого духу та єдності навіть в умовах темряви.

«Ця акція – це як благодійний крок аби донести Вогонь тим, хто зараз не може святкувати Різдво вдома і тим хто його потребує, адже – це іскра добра, любові й тепла. Найголовніше, що сакральність цього вогню не втрачається навіть, коли його задмухати і запалити свічку знову», – каже міська координаторка Акції Вифлеємського вогню Миру Анна Бояновська.

Також координатори Пласту додали, що за давньою традицією кожна віруюча українська родина на Різдво запалює свічку і цей рік не стане винятком, адже Вифлеємський вогонь Миру – це такий вогник, який більше асоціюється з душевною теплотою.

«Він має горіти всі різдвяні свята в кожного з нас в душі, в кожного всередині. Ми також передавали цей Вифлеємський вогонь Миру до військовослужбовців Вінниччини та бачили душевне тепло в очах наших захисників, коли вони перепалюють вогонь з лампадки і бережно забирають до своїх осель, аби вже на Різдво від цієї свічечки запалити Вогонь на Святвечір», – зазначив окружний координатор Акції Вифлеємського вогню Миру Віталій Варга.

Цього року українські пластуни проводять збір на 500 різдвяних пакунків для дітей та їхніх родин на деокупованих територіях, більш детальну інформацію можна дізнатись за посиланням – https://www.plast.org.ua/.

Попередня публікаціяВінничанин встановив міні-ГЕС на річці Вінничка в подає струм на Пункт Незламності
Наступна публікаціяУ Вінниці для дітей з Маріуполя провели свято з казковими героями, іграми та подарунками

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Введіть текст коментаря!
Введіть своє ім'я