У Вінниці відбувся фінальний етап обласного військово-патріотичного проєкту «Шлях воїна». Протягом проєкту учасники з шести районів Вінницької області змагалися на страйкбольних локаціях, демонструючи навички, фізичну підготовку та тактичні знання.
Загалом у заході взяли участь близько 600 осіб, а на завершальний етап відібрали 90 учасників віком від 18 до 35 років.
Серед лісового осіннього пейзажу учасники змагань проявили витривалість, провели вправи з евакуації поранених та показали вміння діяти в умовах військової тактики.
Один з учасників, Андрій Бордя з Гайсинського району, поділився своїм досвідом: «Приїхав зі своїми учнями, вони дуже завзято тренуються. Я з ними душею відпочиваю». У 2022 році Андрій залишив роботу вчителя, щоб добровольцем стати на захист України, а після повернення до мирного життя знову повернувся до викладацької діяльності.
Чотири етапи на шляху до фіналу
Заступниця директора департаменту соціальної та молодіжної політики ОВА Вінниччини Ірина Коцюбівська зазначила, що проєкт «Шлях воїна» стартував у червні. Кожен з чотирьох етапів був спрямований на поглиблене вивчення та практичне відпрацювання військових навичок:
- Перший етап охопив понад 90 учасників у кожному районі, де проводилися заняття з історичної свідомості, надання домедичної допомоги, азів мінної безпеки, дій у випадку радіаційного, хімічного чи біологічного забруднення, а також самооборони.
- Другий етап зібрав по 60 учасників з кожного району для практичного вивчення тактичної медицини, військової тактики та поглибленого навчання мінної безпеки.
- Третій етап проходив у Вінниці, де учасники отримали інтенсивний практичний вишкіл.
- Четвертий, завершальний етап об’єднав представників районів для фінальних змагань.
За підсумками фіналу переможцями стали:
- І місце – Вінницький район
- ІІ місце – Гайсинський район
- ІІІ місце – Тульчинський район
Проєкт організовано відповідно до наказу начальника Вінницької обласної військової адміністрації № 365 від 30 травня 2024 року. Захід підтримали Департамент соціальної та молодіжної політики ОВА, військові частини ЗСУ та Національної гвардії, Головне управління ДСНС, Національна поліція, Вінницький зональний відділ Військової служби правопорядку, Вінницький обласний центр екстреної медичної допомоги, Український інститут національної пам’яті та районні військові адміністрації.
Проєкт «Шлях воїна» продемонстрував високий рівень підготовки молоді Вінниччини до виконання національно-оборонних завдань та став важливим кроком у вихованні нових патріотів України.